۱۴۰۳-۰۳-۰۸ ۶:۰۶ ب.ظ

حمایت آمریکا از نسخه اصلاح شده قطعنامه شورای امنیت درباره غزه

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، آمریکا که مانع به سرانجام رسیدن چند قطعنامه شورای امنیت درباره غزه شده اعلام کرد، از نسخه اصلاح‌شده قطعنامه‌ای جدید حمایت می‌کند.

رأی‌گیری بر سر قطعنامه شورای امنیت روز جمعه برای چهارمین روز متوالی به تعویق افتاده بود اما نماینده امریکا در سازمان ملل ساعاتی بعدتر گفت آمریکا و کشورهای عربی به نسخه اصلاح‌شده‌ای رسیده‌اند که واشنگتن از آن حمایت می‌کند.

لیندا توماس گرینفیلد، نماینده آمریکا در سازمان ملل در جمع خبرنگاران گفت: «آماده‌ایم به آن رأی بدهیم. این قطعنامه از اولویت مدنظر مصر برای مستقر کردن مکانیسمی برای پشتیبانی از کمک‌رسانی‌های انسانی حمایت می‌کند و ما آماده‌ایم کار را پیش ببریم.»

هنوز مشخص نیست آیا دیگر اعضای شورای امنیت به ویژه روسیه با تغییرات اعمال‌شده در متن موافق هستند یا خیر. روز جمعه مقرر شد که نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت با پایتخت‌هایشان درباره قطعنامه مشورت کنند.

در نسخه‌ای از این پیش‌نویس که به رویت روزنامه گاردین رسیده بخشی که خواستار «تعلیق فوری خصومت‌ها» به منظور ارسال کمک‌های انسانی بود حذف و به جای آن عبارت «گام‌های فوری برای امکان‌پذیر کردن دسترسی ایمن و بدون مانع به کمک‌های انسانی» جایگزین شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

بیشتر بخوانید  تعویق 48ساعته جلسه شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم