۱۴۰۳-۰۳-۰۲ ۹:۴۷ ق.ظ

حقایقی عجیب که ۹۰ درصد مردم نمی‌دانند!

به گزارش مهد نو به نقل از خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، اطلاعات عجیبی در دنیا وجود دارد که ما شاید با یک نگاه عادی، آن‌ها را نبینیم و فکر کنیم که هیچ اهمیتی این مسائل ندارد اما وقتی با دقت به آن‌ها نگاه کنیم متوجه می‌شویم که در چیزهای کوچک و روزمره زندگی ما که توجهی به آن‌ها نداریم حقایقی وجود دارد چند مورد از آن‌ها را در ادامه مشاهده می‌کنید:

** آیا می‌دانید اگر فردی بیش از سه روز متوالی در تاریکی کامل بماند، می‌تواند برای همیشه نابینا شود؟

** آیا می‌دانید غشایی در چشم وجود دارد که مانع از دیدن فرشتگان و جن در فرد می‌شود و با مرگ این غشا از بین می‌رود تا فرد بتواند فرشته مرگ را ببیند.

** اگر شخصی در اتاقی قرار گرفته بگیرد که صدا‌های خارجی را با سرعت ۹/۹۹ درصد در آن مسدود شود، فرد در این صورت می‌تواند صدای جریان خون در عروق و رگ‌ها از بدن را بشنود.

** تعدادی از موجودات هستند که در هنگام خواب فعالیت‌های ذهنی پیچیده‌ای انجام می‌دهند و این توسط بسیاری از آزمایشات حیوانات ثابت شده است.

** کرکس‌ها صد سال عمر می‌کنند، اما نکته عجیب این است که آن‌ها نمی‌میرند، بلکه در نتیجه بیماری خودکشی می‌کنند.

** گوجه فرنگی از نظر علمی میوه محسوب می‌شود، در حالی که موز به دلیل داشتن ساقه غیر چوبی، گیاه است.

** تخم شترمرغ بزرگترین تخم در میان حیوانات است و برای تغذیه همزمان دوازده مرد کافی است.

** علت قرمزی صورت در زمان خجالتی یا عصبانیت، فلج موقتی اعصاب است که جریان خون را تنظیم می‌کند و باعث می‌شود خون بیش از مقدار طبیعی در رگ‌ها جریان یابد.

بیشتر بخوانید  واکنش سازمان هواشناسی به حذف تصاویر راداری در روز سیل استهبان/ تاجبخش: در مکاتبه جهرم رانتی وجود ندارد- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم

** فیل هنگام غصه خوردن گریه می‌کند.

** تمساح ممکن است یک سال کامل بدون غذا زندگی کند، در حالی که اسب فقط بیش از بیست روز می‌تواند بدون غذا زندگی کند.

اطلاعات ترسناک درباره انسان‌ها

** مغز انسان برق کافی برای روشن شدن یک لامپ کوچک را تولید می‌کند، زیرا مغز انسان بیش از ۱۶۰ هزار کیلومتر رگ خونی دارد.

** دندان‌های انسان شبیه دندان کوسه است.

** زنان سریعتر از مردان نفس می‌کشند.

** یک انسان سالانه ۵۰۰ کیلوگرم غذا می‌خورد.

اطلاعات ترسناک در مورد کارتون

** در کارتون جادوگر اوز، سازندگان فیلم می‌خواستند ظاهر شیر تا حد ممکن واقعی باشد، بنابراین آن‌ها از پوست شیر ​​واقعی در طراحی لباس شیر استفاده کردند.

** اگر فیلم ماهی سیاه را تماشا کرده باشید، دلفین کتی، بازیگر سریال Flipper، به دلیل محدود بودن بیش از حد به شرایط فیلمبرداری، تصمیم می‌گیرد با پرهیز از تنفس، خودکشی کند.

** موفقیت چشمگیر فیلم Nemo منجر به تمایل تعداد زیادی از کودکان به خرید یک دلقک ماهی شد و آن را در توالت انداختند تا آن را برای پدرش بفرستند، همانطور که در فیلم اتفاق افتاد.