۱۴۰۳-۰۳-۱۰ ۴:۳۲ ب.ظ

تفاوت ریه‌های فرد واکسینه شده و فرد واکسینه نشده

به گزارش مهدنو  به نقل از اسکای نیوز، غسان کمال پزشک عرب در ایالات متحده، تصویری را منتشر کرد که تفاوت بین ریه‌های فردی که در برابر ویروس کرونا واکسینه شده بود، با ریه‌های شخص دیگری که واکسن دریافت نکرده بود به نمایش گذاشت و نشان می‌دهد هر دو نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

تصاویر اشعه ایکس نشان می‌دهد که ریه‌های فرد واکسینه نشده آلوده به ویروس کرونا تقریباً سفید بوده و به عنوان “تیرگی ریه” شناخته می‌شود، به این معنی که آن‌ها در این ویروس آغشته شده اند، در حالی که تصاویر ریه‌های فرد دیگر سفیدی کمتری دارد.

تصویر مورد اول همچنین به معنای کمبود هوا در ریه‌های فرد است، در حالی که در مورد دوم به این معنی است که هوا به راحتی جریان می‌یابد، علاوه بر این ریه‌های او عاری از ویروس است.

غسان کمال، به عنوان مدیر بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان میسوری کار می‌کند و از زمان شیوع این بیماری همه گیر در آمریکا، هزاران نفر را که به ویروس کرونا مبتلا شده اند بررسی کرده است.

عفونت ویروس کرونا اغلب منجر به عوارض شدیدی می‌شود که به طور خاص به ریه‌ها ضربه می‌زند، مانند ذات الریه، که زمانی رخ می‌دهد که ریه‌ها ملتهب می‌شوند.

هنگامی که کیسه‌های هوا پر از مایع می‌شوند، قادر به جذب اکسیژن بیشتر نیستند و در نتیجه علائمی مانند سرفه و تنگی نفس ایجاد می‌شود.

مطالعات نشان داده است که کرونا در سلول‌های اپیتلیال رخ می‌دهد که در سیستم تنفسی یافت می‌شوند و وظیفه آن جلوگیری از ورود ویروس‌ها به سیستم است و مطالعات نشان داده است که آسیب از بینی تا ریه‌ها گسترش می‌یابد.

بیشتر بخوانید  بی‌خوابی‌های شبانه برای سلامت روان خطرناک است

به تازگی، ایالت میسوری آمریکا در معرض موج جدیدی از همه گیری کرونا قرار گرفته است؛ به گونه‌ای که سطح عفونت‌ها ۳۶ درصد افزایش یافته است.

کمال در اظهارات خود به رسانه‌های محلی گفت که بیماران مبتلا به کرونا که او درمان می‌کند از زمستان گذشته جوانتر بودند و اکثر آن‌ها واکسن دریافت نکرده اند.