۱۴۰۳-۰۳-۰۲ ۸:۱۶ ق.ظ

تغییرات هفتگی قیمت سکه و طلا/ عبور سکه از کانال ۲۹.۵ میلیون تومان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، بررسی بازار طلا نشان می‌دهد که در هفته گذشته (۱۸ تا ۲۴ آذر ماه) از شنبه تا چهارشنبه قیمت اونس طلای جهانی حدود ۴۳ دلار کاهش اما در دو روز پنجشنبه و جمعه حدود ۵٨ دلار افزایش یافت و به ٢٠۴٢ دلار رسید.

با این حال امروز شنبه ۲۵ آذر ماه (تا لحظه تنظیم گزارش) قیمت انس جهانی طلا با ریزش حدود ۲۰ دلاری مواجه شده و به ۲۰۲۱ دلار رسیده است.

بر این اساس مقایسه قیمت‌ها در روز جاری با شنبه هفته گذشته (بازه زمانی یک هفته‌ای) نشان می‌دهد که سکه تمام طرح جدید که شنبه هفته پیش ۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت داشت، امروز با افزایش نزدیک به ۵۰۰ هزار تومانی به ۲۹ میلیون و ۵۹۵ هزار تومان رسیده است.

سکه تمام طرح قدیم نیز که شنبه هفته پیش ۲۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود امروز با ۶۰۰ هزار تومان افزایش، ۲۶ میلیون تومان قیمت خورده است.

نیم سکه که شنبه هفته پیش ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود امروز با ۳۰۰ هزار تومان ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ربع سکه که شنبه هفته پیش ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان بود امروز با ۱۵۰ هزار تومان افزایش ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت خورده است.

سکه‌های یک گرمی بانک مرکزی نیز با ۱۰۰ هزار تومان افزایش نسبت به شنبه هفته پیش به ۵ میلیون و ۸٠٠ هزار تومان رسیده است.

قیمت سکه (تا لحظه تنظیم گزارش)

سکه قیمت امروز (تومان) حباب (تومان)
سکه امامی (طرح جدید) ۲۹.۵۹۵.۰۰۰ ۵.۵۸۷.۰۰۰
سکه بهار آزادی ۲۶.۰۰۰.۰۰۰ ۱.۹۸۰.۰۰۰
نیم سکه ۱۵.۵۰۰.۰۰۰ ۳.۴۹۴.۰۰۰
ربع سکه ۱۰.۵۰۰.۰۰۰ ۴.۴۹۴.۰۰۰
سکه گرمی ۵.۸۰۰.۰۰۰ ۲.۸۴۴.۰۰۰
بیشتر بخوانید  هر قطعه سکه تمام بهار امروز ۳۰ آذر ماه، ۲۹ میلیون و ۱۵ هزار تومان - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

همچنین بررسی قیمت طلا نیز بیانگر آن است که هر گرم طلای ١٨ عیار شنبه هفته پیش ۲ میلیون و ۴۴۸ هزار تومان بود که امروز با حدود ۱۳ هزار تومان افزایش به ۲ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

قیمت طلا (تا لحظه تنظیم گزارش)

طلا قیمت امروز (تومان)
۱۸ عیار ۲.۴۶۱.۵۰۰
۲۴ عیار ۳.۲۸۲.۰۰۰
طلای دست دوم ۲.۴۲۸.۶۷۲
مثقال طلا ۱۰.۶۶۱.۰۰۰
انس طلا ۲۰ دلار و ۲۱ سنت

آنطور که فعالان صنعت طلا می‌گویند، بازار سکه و طلا از ابتدای امسال و مخصوصاً طی ماه‌های گذشته، رکود شدید و سنگینی را تجربه کرده که ادامه‌دار هم شده و هم اکنون از نظر میزان تقاضا در شرایط بحرانی قرار گرفته است.

[ad_2]

Source link