۱۴۰۳-۰۴-۲۳ ۱۲:۴۶ ب.ظ

تردد از پایانه های مرزی آذربایجان غربی به ۴.۵میلیون نفر رسید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

ایرج دست نشان در گفت و گو با خبرنگار مهر، افزود: تعداد تردد مسافر در پایانه های مرزی استان طی سال جاری از مرز ۴ میلیون و ۴۷۸ هزار نفر گذشت.

وی با اشاره به افزایش چشمگیر تردد مسافر از پایانه‌های مرزی استان در مقایسه با سال گذشته خاطر نشان کرد: طی ۱۱ ماهه گذشته از سال جاری با تردد ۴ میلیون و ۴۷۸ هزار نفر، آمار تردد از مرزهای پنجگانه استان ۴۳.۵۹ درصد افزایش را حکایت دارد.

دست نشان ادامه داد: افزایش آمار تردد، ماحصل افزایش چشمگیر امکانات و دسترسی آسان به پنج پایانه مرزی استان (رازی، بازرگان، سرو، تمرچین و پلدشت) است.

وی با اشاره به اینکه پایانه مرزی رازی بیشترین آمار تردد را به خود اختصاص داده است، گفت: این پایانه مرزی با تردد یک میلیون و ۵۳۱ هزار و ۹۹۶ نفر، جایگاه پر ترددترین مرز مسافری بین المللی در آذربایجان‌غربی را با ۳۱.۵۷ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به خود اختصاص داده است.

دست نشان گفت: پایانه مرزی بازرگان با یک میلیون و ۳۴۷ هزار و ۱۴۶ تردد در رده دوم بیشترین ترددها و پایانه مرزی تمرچین با تردد بیش از ۸۲۵ هزار و ۷۷ مسافر ایرانی و خارجی در رتبه سوم پایانه های مرزی استان قرار گرفته است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی یادآور شد: ۲۴ ساعته شدن تردد در پایانه‌های مرز رازی و تمرچین، ضمن کاهش زمان ایستائی مسافرین، باعث افزایش تعداد ترددها شده است.

[ad_2]

Source link

بیشتر بخوانید  حزب شاص اسرائیل: توافق همه در مقابله همه انجام نشد، چون نمی خواستیم سنوار به همه خواسته هایش برسد