۱۴۰۳-۰۳-۰۸ ۴:۵۵ ب.ظ

برنامه وزارت راه برای کاهش دوره ساخت نهضت ملی مسکن به ۲۴ ماه- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، روح‌الله اکبری با اشاره به تاکید وزیر راه در رابطه با برنامه ریزی هدفمند، هوشمند و نتیجه گرا بخش های مختلف وزارت راه و شهرسازی برای حضور در نمایشگاه صنعت ساختمان، اظهار کرد: باید بتوانیم در ساخت و سازها از فناوری های نوین استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در نهضت ملی مسکن مشکلات متفاوت است؛ یکی از مسائل زمان ساخت است، الان بالای ۳۶ ماه زمان می برد که به پنبال‌آن هستیم این مدت را به ۱۸ تا ۲۴ ماه کاهش دهیم.

وی تاکید کرد: قیمت تمام شده، تامین مالی (مردم پایه)، صرفه جویی در مصرف انرژی و… چهار مورد مهم در ساخت و ساز است. 

معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در این نشست با تاکید بر توسعه کشور در قالب طرح نهضت ملی مسکن گفت: یکی از مهمترین شاخصه ها کیفیت است، اگر ما شهری بسازم که فارغ از کیفی باشد دچار وضعیتی مانند بافت فرسوده می شویم. در صورتیکه اگر مسکن با کیفیت باشد سال‌های سال می توانیم از آن بهره ببریم.

جعفری با اشاره به ناگاه  هوشمندسازی و صنعتی سازی ، افزود: باید ادبیات و فرهنگ مورد نیاز به نگاه به شهر را تغییر دهیم. امروز برای اینکه بتوانیم ظرفیت مناسبی در حوزه مسکن داشته باشیم با بتوانیم مدیریت هزینه داشته باشیم.

وی با تاکید بر ضرورت تغییر فرمت قراردادهای پیمانکاری اضافه کرد: در شهرهای جدید فقط مسکن نمی سازیم. باید بتوانیم در خدمات عمومی، شهری، شبکه جمع آوری فاضلاب، تاسیسات شهری، انرژی و… ارتقا دهیم.

وی با اشاره به برنامه دولت برای ایجاد ۲۷ شهرک ساحلی فرآیندها، گفت: با اجرای این برنامه ظرفیت همه تولیدکننده در بخش های عمرانی به کار گرفته خواهد شد.

بیشتر بخوانید  هواشناسی ایران 1402/04/31؛ هشدار هواشناسی برای برخی استان ها- اخبار هواشناسی - اخبار اقتصادی تسنیم

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link