۱۴۰۳-۰۳-۰۸ ۵:۰۸ ب.ظ

بحران شیر خشک در آمریکا؛ خانواده‌ها مجبور به جیره‌بندی شدند

والدین و سیاستمداران آمریکایی به طور یکسان “جو بایدن”, رئیس جمهور آمریکا را به دلیل شکست وی در رسیدگی به کمبود مداوم شیر خشک در این کشور مورد انتقاد قرار می‌دهند.

“دیلی میل” در این باره نوشت, واکنش‌ها علیه بایدن در حالی صورت می‌گیرد که کمبود شیر خشک در هفته‌های اخیر به سطوح بحرانی رسیده است و حداقل ۱۲ ایالت با نرخ‌های کمتر از ۴۰ درصد موجودی مواجه هستند.

بسیاری از قفسه‌های فروشگاه‌ها در سراسر کشور آمریکا با کمبود شیر خشک مواجه هستند و خانواده‌های آمریکایی برای تأمین نیاز کودک خود با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند. یکی از والدین در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: هرگز فکر نمی‌کردم در یافتن غذا برای کودکم در آمریکا مشکلی داشته باشم.

بسیاری از والدین در صفحات شخصی خود به این معضل و کمبود واکشن نشان داده و از مقامات آمریکایی خواستار رسیدگی به کمبود شیر خشک هستند.

یکی دیگر از والدین گفت که از پوشش رسانه‌های جریان اصلی درباره این کمبود و عدم اقدامی که برای رسیدگی به این بحران انجام شده است، ناامید است. او اظهار داشت: برای نخستین بار در طول عمرم، می‌بینم که همه از هر طبقه‌ای آسیب دیده‌اند.

کمبود ملی شیر خشک که کارشناسان آمریکایی می‌گویند ناشی از مسائل مربوط به زنجیره تأمین مربوط به بیماری همه‌گیر کرونا است، در ماه‌های اخیر بدتر شده و بسیاری از مفسران محافظه‌کار را به انتقاد از تردید بایدن برای رسیدگی به وضعیت برانگیخته است.

“جیم بنکس”، نماینده کنگره “ایندیانا” در توییتی در انتقاد از رئیس جمهور آمریکا نوشت: این وحشتناک است. در ۶ ایالت، کمتر از ۵۰ درصد شیر خشک نوزاد موجود است. در سراسر کشور، قیمت شیر خشک نسبت به سال گذشته نزدیک به ۲۰ درصد افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید  آمریکا دیگر نمی تواند به تامین مالی ماشین جنگی نتانیاهو ادامه دهد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

والدین جوان مجبور هستند غذای کودکان خود را جیره بندی کنند. طبق گفته کارشناسان آمریکایی اقتصاد فاجعه بار جو بایدن در حال تبدیل شدن به یک بحران است.

آمریکا , خانواده ,

آمریکا , خانواده ,

آمریکا , خانواده ,