۱۴۰۳-۰۴-۰۲ ۱۲:۲۳ ق.ظ

بازداشت تعدادی از متحدان ترامپ در پرونده ادعای تقلب در انتخابات

تعدادی از وکلا و اعضای تیم انتخاباتی رئیس جمهور سابق آمریکا بعد از متهم شدن در پرونده ادعای تقلب در نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ در ایالت جورجیا، خود را به زندان تسلیم کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بعد از صدور حکم پرونده ادعای تیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا درباره تقلب در نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ در ایالت جورجیا، تعدادی از متحدان ترامپ بازداشت شدند.

«رودی جولیانی» شهردار سابق شهر نیویورک، «سیدنی پاوِل» و «جِنا اِلیس» وکلای سابق ترامپ، به همراه شش نفر دیگر از تیم حقوقی و انتخاباتی رئیس جمهور سابق آمریکا، شامگاه چهارشنبه خود را به زندانی در شهر آتلانتا تسلیم کردند.

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، «فانی ویلیس» دادستان ناحیه فولتون در ایالت جورجیا هفته قبل گفت که پس از شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، او و هفده نفر از تیم انتخاباتی‌اش توطئه گسترده‌ای را برای زیر پا گذاشتن اراده رأی‌دهندگان در این ایالت اجرا کردند.

وثیقه‌ای که برای آزادی جولیانی از زندان در نظر گرفته شده، ۱۵۰ هزار دلار تعیین شده که پس از وثیقه ۲۰۰ هزار دلاری برای ترامپ، در رتبه دوم وثیقه سنگین در این پرونده قرار گرفت. او و هشت متهم دیگر فعلا به قید وثیقه آزاد هستند.

بر اساس حکم دادگاه، جولیانی و دیگر متهمان به جرائمی مانند هدایت تلاش‌های ترامپ برای وادار کردن قانونگذاران ایالتی جورجیا و سایر ایالت‌های مورد مناقشه به نادیده گرفتن خواست رای‌دهندگان، اظهارات نادرست در مورد انتخابات در جورجیا و کمک به سازماندهی نقض تجهیزات رای‌گیری متهم شده‌اند.

ایالت جورجیا یکی از چند ایالت کلیدی بود که ترامپ با اختلاف اندکی از دست داد و باعث شد او و متحدانش بدون مدرک اعلام کنند که در انتخابات به نفع رقیب دموکرات او یعنی «جو بایدن» تقلب شده است.

بیشتر بخوانید  بررسی میزان خدمت رسانی به مسافران در مبادی ورودی و خروجی پایتخت - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

رئیس‌جمهور پیشین آمریکا پیش از این نیز گفته بود که به اتهام مداخله انتخاباتی در جورجیا، اواخر هفته جاری خود را به زندان این ایالت تسلیم خواهد کرد. (جزئیات بیشتر)