۱۴۰۳-۰۲-۳۱ ۶:۳۶ ق.ظ

بازتاب گسترده سخنان دبیر کل حزب الله در محافل صهیونیستی/ نصرالله قواعد جنگ را تعیین کرد

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سخنرانی شب گذشته سید «حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان به مناسبت چهارمین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، فرماندهان پیروزی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های صهیونیستی داشت.

صحبت‌های سید حسن نصرالله درباره ترور شهید «صالح العاروری» معاون رئیس دفتر سیاسی حماس و اینکه این جنایت بدون پاسخ نخواهد ماند، بیشترین بازتاب را در میان محافل صهیونیستی داشت.

شبکه «کان» رژیم صهیونیستی در این زمینه اعلام کرد، (سید) حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله در سخنرانی خود به ترور صالح العاروری، معاون رئیس دفتر سیاسی حماس در ضاحیه جنوبی بیروت اشاره کرده و گفت که نمی‌تواند در برابر این اتفاق سکوت کند.

این شبکه عبری افزود، نصرالله به اسرائیلی‌ها گفت که منتظر پاسخ ما بمانید. او همچنین نسبت به وقوع جنگ گسترده هشدار داد.

شبکه کان رژیم اسرائیل در ادامه اعلام کرد، ارتش اسرائیل در جبهه شمالی و جنوبی در اوج تنش و درگیری قرار دارد و یک روز بعد از ترور صالح العاروری در ضاحیه جنوبی بیروت این تنش‌ها به شکل قابل توجهی افزایش یافت. با پیش‌بینی پاسخ حزب‌الله به این عملیات تروری که در ضاحیه بیروت انجام شد، ارتش اسرائیل در مرزهای لبنان به حالت آماده باش درآمده است.

«روعی کایس» خبرنگار امور عربی در شبکه کان رژیم صهیونیستی در واکنش به سخنرانی دیشب دبیر کل حزب‌الله گفت، این سخنرانی شامل دو عنوان محوری بود و نصرالله قول داد که هرگز در برابر ترور صالح العاروری سکوت نخواهد کرد. نصرالله گفت که ما این جنایت را بدون پاسخ و مجازات نخواهیم گذاشت.

بیشتر بخوانید  روزنامه همشهری: مقابله با بی حجابی را به گردن همدیگر می اندازید، کار هم پیش نمی رود

نصرالله امروز قواعد جنگ را تعیین کرد

این کارشناس صهیونیست افزود، نصرالله همچنین به اسرائیل هشدار داد که اقدامی انجام ندهد که کار به جنگی بزرگ بکشد؛ چرا که اگر این اتفاق بیفتد پاسخ حزب‌الله بسیار بزرگ خواهد بود و اسرائیلی‌ها بهای سنگینی می‌پردازند. نصرالله همچنین گفت که نیروهای حزب‌الله در حال حاضر به صورت کنترل شده می‌جنگند اما اگر اسرائیل تا آخر پیش برود ما هم تا آخر می‌رویم. درواقع نصرالله در این سخنرانی خود قواعد امروز جنگ را تعیین و مشخص کرد که به کجا می‌رویم.

از سوی دیگر، «عقوب عمیدرو» ژنرال ذخیره در ارتش رژیم صهیونیستی در واکنش به سخنان شب گذشته سید حسن نصرالله اظهار داشت، جنگ در لبنان ده برابر سخت‌تر از غزه خواهد بود.

همچنین شبکه کان رژیم اسرائیل در ادامه گزارش خود به وحشت شهرک‌نشینان صهیونیست از بازگشت به منطقه شمالی به دلیل ترس از حملات حزب‌الله خبر داده و اعلام کرد مقامات اسرائیلی نمی‌توانند شهرک‌نشینان را بدون دادن تضمین به آنها برگردانند.

بر اساس این گزارش، شهرک‌نشینان صهیونیست در جبهه شمالی تاکید دارند که بدون دریافت تضمین در خصوص رفع خطر حزب‌الله و توقف دائمی حملات آن هرگز حاضر به بازگشت به مناطق شمالی نیستند.

سید حسن نصرالله شب گذشته در سخنرانی خود تاکید کرد، ترور شهید صالح العاروری جنایتی خطرناک است که بدون پاسخ نخواهد ماند و در برابر آن سکوت نمی‌کنیم. ترور شیخ صالح العاروری یک تجاوز خطرناک است ولی موضوع دیگر این است که این ترور در ضاحیه بیروت انجام شده است. اسرائیل توجیه کرده که ما با حزب الله یا لبنان مشکل نداریم و مشکل ما با رهبران مقاومت فلسطین است.

بیشتر بخوانید  آسیاتک مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق‌العاده برگزار می‌کند

دبیر کل حزب‌الله به صهیونیست‌ها هشدار داد، ما در جبهه خود با محاسبات دقیق عمل می‌کنیم و بهای آن را هم می‌پردازیم، اما اگر دشمن فکر کند می‌تواند جنگ علیه لبنان را آغاز کند نبرد ما نامحدود و بدون هیچ موازنه‌ای خواهد بود. الان من بیشتر نمی گویم، اما تاکید می‌کنم که ما از جنگ هیچ هراسی نداریم و اگر از جنگ می‌ترسیدیم عملیات خود را آغاز نمی‌کردیم. آمریکایی‌ها و فرانسوی‌ها پیام دادند که جنگ را متوقف کنید، اما ما این کار را انجام ندادیم. جنگ ضد لبنان برای آنها بسیار هزینه بر و پشیمان کننده خواهد بود. تاکید می‌کنیم که اگر منافع لبنان در معرض هدف قرار گیرد ما بدون هیچ ملاحظه‌ای وارد جنگ خواهیم شد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link