۱۴۰۳-۰۳-۰۸ ۴:۲۶ ب.ظ

بازبینی مجدد لایحه اصلاح قانون کار در شورای عالی کار- اخبار کار آفرینی و اشتغال – اخبار اقتصادی تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، احمد غریوی، مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برگزاری نشست اصلاح پیش‌نویس لایحه اصلاح موادی از قانون کار خبر داد.

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۱ تعداد ۹ نشست برای تدوین پیش‌نویس لایحه اصلاح موادی از قانون کار برگزار شد، گفت: در آن نمایندگان دولت، تشکل‌های کارگری و کارفرمایی حضور داشتند و خروجی آن، پیش‌نویس لایحه اصلاح موادی از قانون کار بود که با امضای وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دولت تقدیم شد.

 وی افزود: این پیش‌نویس در کمیسیون‌های فرعی و اصلی دولت مطرح و در مورد آن اظهارنظر گردید و در نهایت به‌منظور نظرخواهی مجدد از شرکای اجتماعی به شورای‌عالی کار بازگردانده شد.

غریوی افزود: نشست حاضر با هدف بازبینی مواد و تبصره‌های موجود این پیش‌نویس انجام شده است. گفتنی‌است که در این نشست نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و بخش خصوصی حضور داشتند.

به گزارش تسنیم؛  علی حسین رعیتی فرد،  معاون روابط کار وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در آخرین اظهارات خود گفت: در آینده نزدیک اصلاحیه قانون کار به مجلس شورای اسلامی می‌رود.

وی بیان کرد: لایحه اصلاح قانون کار در کمیسیون‌های دولت مراحل نهایی را طی می‌کند و به‌زودی به مجلس می‌رود تا تبدیل به قانون شود.

وی گفته است: سال‌ها بعد از تصویب قانون کار، هنوز بحث امنیت شغلی کارگران مطرح است و ما در جلسات مختلفی که نمایندگان کارگری این بحث را مطرح کردند تلاش کردیم با تشریک مساعی خود کارگران، کارفرمایان و اساتید حوزه کار و مراکز مطالعاتی و پژوهشی بتوانیم اصلاحی از مواد قانون کار را به دولت پیشنهاد بدهیم تا در مراحل تصویب قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید  سخنگوی دولت: افتخارات دهه هشتادی‌ها در قاره کهن ادامه‌دار است

معاون وزیر کار با بیان اینکه “پیشنهاد ما قبل از هفته کارگر به دولت ارسال شده است و در زمان حاضر در کمیسیون‌های دولت مراحل نهایی را طی می‌کند”، ابراز امیدواری کرده است که پس از گذراندن مراحل نهایی، لایحه اصلاح قانون کار به‌زودی به مجلس برود و تبدیل به قانون شود.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link