۱۴۰۳-۰۴-۰۱ ۱۱:۵۵ ب.ظ

ایرانی ترین الفین کشور در بام نفت ایران افتتاح می شود- اخبار نفت و انرژی – اخبار اقتصادی تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شهرستان گچساران به دلیل وجود مرتفع‌ترین میدان نفتی، به بام نفت ایران معروف است و به‌دلیل وجود ذخایر عظیم نفت و گاز در منطقه، پتانسیل مناسبی برای توسعه صنایع پایین دستی و ایجاد ارزش افزوده به نفت و گاز تولیدی دارد.

در همین راستا، احداث طرح الفین پتروشیمی گچساران در این منطقه در سال ۱۳۸۳ مصوب شد. این مجتمع پتروشیمی که به دلیل استفاده ۸۳درصدی از تجهیزات ساخت داخل و مهندسی و اجرا با تکیه بر توان متخصصان داخلی، با نام ایرانی‌ترین الفین کشور شناخته می‌شود، در آستانه افتتاح رسمی و بهره برداری قرار دارد.

حسن نشان زاده مقدم، معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در این خصوص گفت: با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر پرهیز از خام فروشی با هدف خلق ثروت، تکمیل زنجیره ارزش و تکمیل طرح‌های نیمه تمام، رسالت ملی و سیاست راهبردی ماست و در این مسیر،بن بست وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه گچساران، ایرانی‌ترین پتروشیمی کشور است، گفت: با توجه به اینکه ارتقای جایگاه هلدینگ یک هدف راهبردی است، با تکمیل طرح‌هایی چون مگاپروژه گچساران به دنبال افزایش تولید و رضایتمندی سهامداران هستیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس تصریح کرد: پیشرفته ترین واحد تصفیه پساب صنعتی کشور در گچساران احداث شده تا در راستای جلوگیری از آلایندگی و حفظ محیط زیست، اقتصاد تولید و مدیریت بهینه انرژی، آب تصفیه شده به آب مورد نیاز فرآیند تبدیل شود .

وی افزود: پتروشیمی گچساران جلوی خام فروشی و سوختن گازهای فلر را می گیرد و باعث رشد و توسعه همه جانبه این شهرستان به استان کهگیلویه و بویراحمد می شود.

بیشتر بخوانید  روسیه برای فرانسه و ناتو یک تهدید جدی است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

همچنین، مهرداد عظیمی، مدیر برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به تاثیرات صنعت ارزش آفرین پتروشیمی در خلق ثروت، ایجاد اشتغال و توسعه و آبادانی نقاط مختلف کشور، احداث پتروشیمی گچساران را مصداق مسئولیت اجتماعی دانست و گفت: صیانت از محیط زیست و توسعه پایدار در سرلوحه فعالیت‌ها، سیاست ها و اقدامات قرار دارد.

وی افزود: در اجرای دستور و تأکید جناب آقای دکتر علی عسکری مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس مبنی بر تکمیل طرح های نیمه تمام، توجه ویژه به موضوعات زیست محیطی و صیانت از این سرمایه بین نسلی محور همه فعالیت‌ها، تصمیم سازی و تصمیم گیری های لایه‌های مختلف مدیریتی و کارشناسی هلدینگ خلیج فارس است.

به گزارس تسنیم، با بهره‌برداری از پتروشیمی گچساران که افتتاح آن در سفر رئیس جمهوری به استان کهکیلویه و بویراحمد در برنامه قرار دارد، اتیلن به‌میزان یک میلیون تن در سال و +C3 به میزان ۸۴هزار تن در سال به ظرفیت تولید پتروشیمی کشور افزوده می‌شود.

[ad_2]

Source link