۱۴۰۳-۰۳-۲۴ ۷:۳۹ ب.ظ

انجام دادن چه کار‌هایی پوستتان را مثل آینه شفاف می‌کند؟

از آنجایی که پوست صورت یکی از قسمت‌های بدن است که همیشه در معرض هوای گرم و سرد و یا نور آفتاب قرار دارد و بسیار لطیف و آسیب پذیر می‌باشد، توجه به سلامت و بهداشت آن نیز بسیار مهم است.

۱. قانون طلایی:

باید:اطمینان حاصل کنید که همیشه آرایش خود را قبل از خواب پاک کنید پوست، نیاز به نفس کشیدن دارد و آرایش مانع از آن می‌شود، و منافذ پوست را مسدود میکند. آیا پاک کننده آرایش ندارید؟ فقط روغن زیتون را روی یک پد پنبه قرار دهید و روغن را بر روی صورت خود ماساژ دهید، تا آرایش و آلودگی را پاک کنید.

نباید:لایه برداری پوست را فراموش کنید. حداقل یک بار یا دو بار در هفته، پوست خود را لایه برداری کنید تا لایه‌های پوست مرده از بین بروند. اطمینان حاصل کنید که پوست شما سالم‌تر و روشن‌تر می‌شود، شما همچنین می‌توانید از ماسک پودر گردو و ماست، برای شفافیت پوست استفاده کنید.

۲. خورشید و پوست:

باید:از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل ۱۵، که هر دو اشعه UVA و UVB را مسدود می‌کند، استفاده کنید. از آنجائیکه نور آفتاب باعث ایجاد چین و چروک، لکه‌های پوستی و سایر مشکلات پوستی می‌شود، شما باید پوست خود را از خورشید محافظت کنید. اطمینان حاصل کنید که برچسب “noncomedogenic” یا “nonacnegenic” را روی کرم باشد، چون منافذ پوست را مسدود نمیکنند.

نباید:در هر شرایطی از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، چه در هواط بارونی چه هوای سرد (بدون عذر). اگر به سمت ساحل یا در اطراف سطوح بازتابنده مانند برف یا یخ بروید، پوست خود را با استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل ۳۰ گرم، بپوشانید.

بیشتر بخوانید  اگر به اندازه نخوابید، ۲۲ بیماری به سراغتان می‌آید

۳. شما چه چیزی می‌خورید:

باید:توجه داشته باشید در رژیم غذایی خود میوه‌های تازه، سبزی، پروتئین کافی و ویتامین‌ها را قرار دهید رژیم غذایی که حاوی ویتامین C و چربی کم و قند هست، پوست را پررنگ می‌کندیک رژیم کم قند را در نظر بگیرید، که می‌تواند سطح انسولین را پایین نگه دارد، به سلول‌ها اجازه می‌دهد، تعادل سالم را حفظ کنند.

نباید:خوردن غذا‌های تند و تخمیر شده، نمک، مرکبات، غذای سرخ شده مصرف نکنید و به جای آن از مواد غذایی مانند برنج، بلغور جو دوسر و سیب زمینی استفاده کنید.

۴. عرق کردن!

باید:ورزش منظم انجام دهید، دویدن و یوگا، گردش خون لازم را به بدن شما می‌دهد و همچنین روند پاکسازی بدن شما را تسریع می‌بخشد پس از ورزش، متوجه شادابی پوست خود میشوید.

نباید:مراقبت از پوست قبل و بعد از تمرین را از دست ندهید، قبل از خروج، از یک تونر برای کاهش به تولید روغن استفاده کنید پس از آن، پوست را تمیز کنید و از روغن سویا یا روغن زیتون استفاده کنید.

۵. خواب:

باید:سعی کنید هر شب حداقل ۸ ساعت بخوابید؛ اگر به اندازه کافی استراحت نکنید، پوست نیز خسته می‌شود – و شادابی خود را از دست میدهد پس این را ریسک نکن. شما همچنین، می‌توانید عسل را روی صورت خود دو بار یا سه بار در هفته اعمال کنید، تا به طور طبیعی پوست خود را تسکین داده و آن‌ها را درمان کنید.

نباید:”قبل از رفتن به رختخواب، صورت خود را بشویید”، توصیه دکتر Rahul Nagar، متخصص پوست “برای پوست خشک، از پاک کننده‌های خفیف غیر الکلی استفاده کنید. مقدار زیادی مرطوب کننده، استفاده کنید و از آب گرم بپرهیزید، زیرا پوست را بیش از حد خشک می‌کند. ”

بیشتر بخوانید  ویدیو / تب کریمه کنگو از ابتلا تا درمان

۶. آب درمانی:

باید:به بدن آبرسانی کنید، بطور روزانه، مقدار زیادی آب بنوشید، حداقل ۸ لیوان در روز همچنین، میوه‌ها و سبزیجات آبدار مصرف کنید، مانند هندوانه، خیار، پرتقال، توت فرنگی، گریپ فروت و کانتالوپ. ”

نباید:نوشیدن گلاب را فراموش کنید. این، کمک می‌کند تا پف چشم در صبح از بین برود، pH بدن را متعادل می کند.