۱۴۰۳-۰۳-۱۰ ۳:۳۱ ب.ظ

انتشار خبرهایی درباره حمله به یک کشتی در نزدیکی بندر عربستان

به گزارش مهدنو  گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه مرکز عملیات تجارت دریایی انگلیس UKMTO اعلام کرد خبر‌هایی در دست دارد که نشان می‌دهد حادثه‌ای برای یک فروند کشتی در نزدیکی بندر ینبع عربستان رخ داده است و موضوع در دست بررسی قرار دارد.

شرکت درایاد گلوبال متخصص در امنیت دریایی هم از احتمال هدف قرار گرفتن یک فروند کشتی در نزدیکی بندر ینبع عربستان گزارش داده است. اما منابع عربستانی این خبر‌ها را تایید نکرده اند.

این شرکت نام کشتی عربستانی را “ان سی سی الدمام” اعلام کرد.

در همین حال وزارت دفاع عربستان مدعی شده است که یک قایق انتحاری کنترل از راه دور را منهدم کرده است.

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) به نقل از وزارت دفاع این کشور از رهگیری و انهدام یک فروند قایق بمب گذاری شده کنترل از راه دور در آبهای دریای سرخ در نزدیکی بندر ینبع عربستان خبر داد.

ترکی المالکی سخنگوی وزارت دفاع عربستان با اعلام این خبر گفت: نیرو‌های دریایی موفق شدند این قایق را قبل از رسیدن به هدف نابود کنند.

او افزود: تحقیقات در مورد این حادثه برای شناسایی عوامل فرستنده این قایق ادامه دارد و وزارت دفاع در برابر هرگونه اقدام خصمانه ضد منافع کشور می‌ایستد.

بیشتر بخوانید  جزئیات پرداخت مناسبتی 10 میلیون تومانی به کارمندان دولت در 1402 + جدول- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم