۱۴۰۳-۰۳-۰۸ ۵:۱۴ ب.ظ

افشای آمار جدید از تلفات رژیم صهیونیستی در جنگ غزه

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در شرایطی که سانسور نظامی شدید رژیم صهیونیستی اجازه انتشار آمار دقیق تلفات این رژیم در جنگ غزه را نمی‌دهد، متخصصان رسانه‌ای رژیم اشغالگر اطلاعات جدیدی از میزان تلفات انسانی اسرائیل در جنگ غزه فاش کردند که بسیار قابل توجه است.

این مسئله موجب شده تا شهرک‌نشینان صهیونیست بیش از پیش به آمار و اطلاعاتی که مقامات و ارتش این رژیم از تلفات در جنگ غزه ارائه می‌دهند شک کنند.

روزنامه الاخبار لبنان در این زمینه از ابتدای آتش‌بس موقتی که ماه گذشته در غزه برقرار شد، اولین آمار از تلفات رژیم صهیونیستی در جنگ را منتشر کرد که بیانگر کشته و زخمی شدن ۹۰۳۸ نظامی و شهرک‌نشین صهیونیست از ۷ اکتبر بود.

اما در گزارش جدیدی که روزنامه الاخبار به این منظور منتشر کرده، به آمار وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی اشاره شده که نشان می‌دهد از ۷ اکتبر تا ۱۱ دسامبر جاری بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی رژیم اشغالگر ۱۰۶۸۴ صهیونیست را پذیرش کرده‌اند و این آمار مربوط به کشته‌ها و زخمی‌ها در جنگ غزه است.

بر اساس این گزارش ۱۸۰۲ صهیونیست در مناطق شمالی فلسطین اشغالی در درگیری‌های مستمر با مقاومت لبنان زخمی شده‌اند و ۸۸۸۲ نفر نیز در درگیری ارتش رژیم اشغالگر با نیروهای مقاومت فلسطین زخمی شده‌اند.

در حالی که رسانه‌های عبری به دلیل سانسور نظامی شدیدی که ارتش رژیم صهیونیستی علیه آنها اعمال کرده نمی‌توانند آمار درستی از تلفات این رژیم در جنگ غزه منتشر کنند، روزنامه صهیونیستی هاآرتص در گزارشی اعلام کرد که ارتش اسرائیل تعداد واقعی مجروحان خود از ابتدای جنگ غزه تاکنون را پنهان می‌کند. بعد از انجام تحقیقات مربوطه مشخص شد بین آمار رسمی ارتش درباره تعداد زخمی‌های آن در جنگ غزه با آماری که بیمارستان‌ها می‌دهند تفاوت زیادی وجود دارد. ارتش اسرائیل اعلام کرده که از ۷ اکتبر تاکنون ۱۵۹۳ نظامی زخمی شده‌اند اما آماری که بیمارستان‌ها ارائه می‌دهند حاکی از اختلاف بزرگ و غیرقابل توضیح بین این آمارهاست؛ جایی که تنها در یک بیمارستان ۱۹۴۹ زخمی وجود دارد.

بیشتر بخوانید  گزارش روزانه بورس 16 مرداد/ رشد 11 هزار واحدی شاخص کل- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

این رسانه صهیونیستی تاکید کرد، حتی اگر بخواهیم خطاهای احتمالی در ثبت تعداد مجروحان در شرایطی مانند انتقال آنها از بیمارستانی به بیمارستان دیگر را نیز در نظر بگیریم، باز هم این میزان از تفاوت در آمار ارائه شده توسط ارتش با آمار بیمارستان‌ها غیرقابل توضیح است. به ویژه اینکه آماری که بیمارستان‌ها ارائه داده‌اند مربوط به بیمارستان‌هایی است که همه آنها مستقیما با مجروحان جنگی سروکار دارند و بنابراین آمار آنها مربوط به نظامیانی است که در جنگ غزه زخمی شده‌اند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link