۱۴۰۳-۰۳-۲۴ ۹:۵۸ ب.ظ

افزایش شمار قربانیان زلزله در مغرب/ برخی روستاها کاملا محو شده است- اخبار آفریقا – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت کشور مغرب امروز یکشنبه تازه ترین آمار قربانیان زلزله دیروز این کشور را ۲۰۱۲ نفر اعلام کرد و گفت که این آمار هر لحظه در حال افزایش است.

همچنین گزارش شده که ۲ هزار و ۵۹ تن زخمی شدند که حال یک هزار و ۴۰۴ تن از آنان وخیم گزارش شده است. این زلزله باعث شده است کشور الجزائر که اختلافات ارضی با مغرب دارد، آسمان خود را به روی این کشور باز کند.

محمد ششم، پادشاه مغرب از نیروهای مسلح این کشور خواسته هرچه سریع‌تر امداد رسانی در مناطق زلزله زده را تسریع کرده و دست‌رسی به این مناطق را فراهم کنند. او همچنین سه روز عزای عمومی اعلام کرده است.

کشور مراکش | کشور مغرب , زلزله , کشور مراکش | کشور مغرب , زلزله , کشور مراکش | کشور مغرب , زلزله , کشور مراکش | کشور مغرب , زلزله ,

تخریب ۱۰۰ درصدی برخی از روستاهای مغرب

عبداللطیف غیبی، وزیر دادگستری مغرب گفت که شماری از روستاهایی که در اطراف کانون زلزله دیروز این کشور قرار داشته‌اند، به کلی تخریب شده و نابود شده‌اند.

بامداد دیروز شنبه زلزله‌ای به قدرت ۶٫۸ در مقایس ریشتر در اقلیم الحوز واقع در غرب مغرب رخ داد که به گفته کارشناسان بزرگترین زمین لرزه در طول یک قرن اخیر بوده است.

زلزله‌ای معادل ۲۵ بمب هسته‌ای

عید الطرزی، استاد زلزله شناسی و بلایای طبیعی در دانشگاه الهاشمی اردن به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفته است که زلزله مغرب، معادل قدرت ۲۵ بمب هسته‌ای بوده است.

بیل مک گوایر، استاد ژئوفیزیک و مخاطرات آب و هوایی در دانشگاه کالج لندن گفته که زلزله مغرب در مقایسه با زلزله های مشابهی که در چین، اندونزی، ترکیه و ژاپن رخ می‌دهد، زلزله با قدرت تخریبی بالایی به شمار نمی‌رود.

بیشتر بخوانید  کاهش نرخ ارز شروع شده است/ اصلاح وضعیت ۸ بانک در ۱۴۰۳ - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

او ادامه داد:‌ اگر این زلزله در ایالت کالیفرنیا آمریکا رخ می‌داد این حجم از ویرانی و تلفات به بار نمی‌رود، این زلزله نیست که انسان‌ها را می‌کشد، بلکه این نحوه ساخت و ساز و کیفیت مصالح به کار رفته در سازه‌ها و منازل است که انسان‌ها را به کشتن می‌دهد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link