۱۴۰۳-۰۳-۰۸ ۵:۱۱ ب.ظ

اسرائیل شد/ چین خواستار توقف درگیری میان فلسطین و صهیونیست‌ها شد عملیات غافلگیرانه

عملیات طوفان الاقصی علاوه بر این که بازنمایی گوشه ای از اراده جوانان فلسطین برای دفاع از آب و خاک کشور خود و مقابله با دشمن اشغالگر است، نشانگر قدرت و پیشرفت نظامی نیروی مقاومت بوده بطوری که برخی سران نظامی و سیاسی رژیم صهیونیستی اذعان داشتند که برای این حمله غافلگیرکننده به‌اندازه کافی آماده نبودند و این حمله بی تردید شکست سرویس اطلاعاتی ما ( رژیم صهیونیست ) به شمار می آید.

بیشتر بخوانید: اولین روز عملیات طوفان الاقصی

به گزارش ایرنا، رسانه‌های رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه محتوای نشست کوچک امنیتی در خصوص تحولات اخیر در فلسطین اشغالی را فاش کردند.

حامیان جبهه مقاومت فلسطین در پاکستان همگام با رهبران سیاسی و مذهبی این کشور به نشانه همبستگی با رزمندگان فلسطین به خیابان‌ها آمده و با حمل پرچم بزرگ فلسطین پیروزی عملیات ضدصهیونیستی «طوفان الاقصی» را جشن گرفتند.‌

– منابع خبری فلسطینی بامداد یکشنبه از حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به منزل دو تن از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در غزه خبر دادند.

«مئیر ارلان» افسر سابق ارتش صهیونیستی و پژوهشگر ارشد «موسسه مطالعات امنیت ملی» در دانشگاه تل‌آویو گفت : عملیات تازه مقاومت فلسطین «ضربه مهلکی» برای نهادهای اطلاعاتی و نظامی صهیونست‌هاست.

منابع رسانه‌ای رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه اعلام کردند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر را مسؤول شکست خفت‌بار از حماس می‌دانند.

رسانه‌های صهیونیستی بامداد یکشنبه از زخمی شدن ۶ تن در نتیجه شلیک موشک از غزه به شهر عسقلان در جنوب سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.

منابع بهداشتی فلسطینی بامداد یکشنبه گزارش دادند که در حمله رژیم صهیونیستی به واحد مسکونی در نوار غزه، ۱۴ تن از اعضای دو خانواده به شهادت رسیدند.

ادعای کارشناس شبکه CNN

کارشناس شبکه CNN: اتفاقات برج دو قلو «۱۱ سپتامبر» را به یاد بیاورید. آمریکا چه کرد؟! حال به من بگویید آیا باورتان می‌شود موساد از این حمله اطلاعی نداشته باشد؟ این همان ۱۱ سپتامبر دیگریست و این بار قربانی، ایران خواهد بود آنها منتظر باشند به سراغشان می‌رویم!

رئیس پیشین سازمان اطلاعات و عملیات ویژه رژیم صهیونیستی (موساد) اذعان کرد که تا کنون سه هزار موشک از غزه به اسرائیل شلیک شده و این چیزی فراتر از انتظار و هر پیش بینی است.

«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین شنبه شب در تماس تلفنی با «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه ضمن رایزنی درخصوص آخرین تحولات فلسطین، خواستار اقدام فوری فرانسه برای پایان دادن به درگیری در فلسطین شد

ارتش رژیم صهیونیستی تمامی مناطق نوار غزه  و اطراف آن را منطقه نظامی ممنوعه اعلام کرد .

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا همزمان عملیات غافلگیرانه طوفان الاقصی از سوی نیروهای مقاومت، با وزرای خارجه عربستان، اردن، مصر و ترکیه برای توقف حملات مقاومت فلسطین از جمله حماس به رژیم اسرائیل که وحشت زده شده است، گفتگو کرد.

جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن حمایت از رژیم صهونیستی در مقابل عملیات مقاومت فلسطین در تماس‌های تلفنی جداگانه با نخست وزیر تشکیلات خودگردان، وزرای خارجه اسرائیل، اروپا و آمریکا گفت‌وگو کرد.

رسانه های صهیونیستی روز یکشنبه گزارش دادند که در عملیات طوفان الاقصی حدود ۱۰۰ صهیونیست به اسارت گرفته شده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا گفت که حملات مقاومت علیه رژیم صهیونیستی به این دلیل است که آمریکا «ضعیف و بی‌تاثیر» دیده می‌شود.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در پی عملیات طوفان الاقصی از سوی نیروهای مقاومت فلسطین در گفتگو با معالی الشیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست وزیر و وزیر خارجه قطر خواستار تلاش برای توقف فوری حملات حماس علیه رژیم اسرائیل شد.

بیشتر بخوانید  سیل در پاکستان جان ۴ نفر را گرفت

شبکه سی ان ان آمریکا به نقل از یک مقام این کشور شنبه شب گزارش داد که حمله [طوفان الاقصی] حماس واشنگتن را غافلگیر کرد.

سفیر رژیم اسرائیل در سازمان ملل در پی غافلگیری و وحشت این رژیم از عملیات طوفان الاقصی از سوی نیروهای مقاومت فلسطین، حملات حماس را ۱۱ سپتامبر تل آویو دانست.

دیمیتری مدودف معاون شورای امنیت روسیه با بیان اینکه عملیات مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی «قابل انتظار» بود، گفت که آمریکا بازیگر اصلی مناقشه میان اسرائیل و فلسطین است.

یک رسانه صهیونیستی بامداد یکشنبه گفت که کارکنان سفارت اسرائیل کشور اردن را ترک کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه بار دیگر مناطق مسکونی در غرب و جنوب نوار غزه را بمباران کرد.

وزارت بهداشت فلسطین مستقر در غزه اعلام کرد که تاکنون یکهزار و ۷۰۰ فلسطینی در جریان حملات رژیم صهیونیستی به این باریکه مجروح شدند.

«ابوعبیده» سخنگوی گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بامداد یکشنبه تشریح کرد: تعداد اسرای اسرائیلی بسیار فراتر از آن چیزی است که بنیامین نتانیاهو تصور می کند.

منابع رژیم صهیونیستی گزارش دادند که در نتیجه حمله موشکی مقاومت به تل آویو هشت تن زخمی شدند.

براساس گزارش منابع صهیونیستی، شمار زخمی های این رژیم در عملیات طوفان الاقصی مقاومت به بیش از یکهزار و ۵۹۰ تن رسیده است.

چین خواستار توقف درگیری میان فلسطین و صهیونیست‌ها شد و بر خویشتنداری طرف‌ها و تشکیل کشور مستقل فلسطینی تاکید کرد.

اعلام حمایت طالبان از عملیات مقاومت فلسطین علیه اشغالگران قدس

‌وزارت خارجۀ طالبان: حوادث اخیر در نوار غزه را به دقت تحت نظر داریم و بروز چنین حوادثی را ناشی از پایمال نمودن حق ملت مظلوم فلسطین توسط صهیونیست‌ها و توهین و بی احترامی مکرر به اماکن مقدسه مسلمانان می‌دانیم.

هر نوع دفاع و مقاومت مردم فلسطین برای آزادی ‌سرزمین و مقدسات خود را حق مشروع آنان می‌دانیم.

امارت اسلامی افغانستان از حق مشروع، تاریخی و قانونی مردم فلسطین برای داشتن یک کشور مستقل در سرزمین تاریخی فلسطینی‌ها اعلام حمایت می‌نماید.

از کشورهای اسلامی، سازمان همکاری‌های اسلامی، جامعه جهانی و بخصوص کشورهای ‌تاثیرگذار در منطقه می‌خواهیم تا جلوی خشونت نیروهای اشغالگر اسرائیلی را در برابر مردم بی‌گناه فلسطین گرفته و برای حل قضیۀ فلسطین بر مبنای اعطای حقوق مشروع فلسطینی‌ها دست به کار شوند.

گزارش‌های اولیه از شلیک راکت از سمت لبنان به سوی شهرک‌های شمالی اسرائیل حکایت دارد./ صابرین نیوز

۷۵۰ اسرائیلی کجا هستند؟

روزنامه جروزالم‌پست نوشت، طبق گزارش‌های غیررسمی، هنوز ۷۵۰ اسرائیلی در زمره مفقودین هستند و از سرنوشت آنان خبری در دست نیست.

مسئولان رژیم موقت تا اکنون ناگزیر به تایید کشته شدن حداقل ۳۰۰ اسرائیلی شده‌اند. صدها نفر نیز به اسارت مقاومت فلسطین درآمده‌اند.

رادیو رژیم صهیونیستی: گلوله های خمپاره از لبنان به سوی شمال فلسطین اشغالی شلیک شده است

حمله خمپاره‌ای رژیم صهیونیستی به مناطقی در جنوب لبنان

منابع خبری از صدای انفجارها در مزارع اشغالی شبعا و کفرشوبا در جنوب لبنان خبر دادند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی  مدعی شلیک خمپاره از لبنان به سمت مراکز ارتش این رژیم در مزارع اشغالی شبعا و جبل الشیخ  شد.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ارتش این رژیم نواحی مرزی لبنان در اطراف شهرک کفرشوبا را هدف حمله توپخانه‌ای قرار داده است.

بیشتر بخوانید  صفحهٔ درخواستی شما یافت نشد.

فرماندهی منطقه شمالی دستور تعطیلی تمامی مراکز تفریحی در نزدیکی مرز با لبنان را صادر کرده است.

افزایش آمار شهدای فلسطین در غزه به ۲۵۶

وزارت بهداشت فلسطین آمار شهدای فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به غزه را ۲۵۶ شهید اعلام کرد که در بین شهدا ۲۰ کودک به چشم می‌خورد.

در این حملات ۱۷۸۸ نفر زخمی شدند که ۱۲۱ نفر از آنها را کودکان تشکیل می‌دهند.

لبنان هم وارد نبرد با رژیم صهیونیستی شد

حزب الله لبنان مسئولیت حمله به سه سایت اشغالگر اسرائیل در مزارع شبعا لبنان را بر عهده گرفت

حزب الله در اطلاعیه ای عنوان کرد:مقاومت اسلامی صبح امروز یکشنبه ۱۷ مهرماه به سه نقطه از اشغالگران صهیونیست در منطقه مزارع شبعا لبنان حمله کردند که عبارتند از: سایت رادار، سایت زبدین و سایت رویسطه العالم /شبکة الارسال

بیانیه حزب‌الله لبنان

حزب‌الله لبنان درباره حمله به مواضع ارتش صهیونیستی در مزارع اشغالی شبعا بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

در راستای آزادسازی باقی اراضی اشغالی لبنان و در حمایت از مقاومت ظفرمند فلسطین و ملت مجاهد و صبور آن، نیروهای یگان شهید حاج عماد مغنیه در مقاومت اسلامی لبنان صبح امروز یکشنبه، برابر با ۸ اکتبر ۲۰۲۳ سه موضع ارتش رژیم صهیونیستی در مزارع اشغالی شبعا در لبنان را هدف قرار دادند.

این سه پایگاه عبارتند از سایت رادار، زبدین و رویسات العلم. این حملات با استفاده از تعداد زیادی خمپاره و موشک‌های هوشمند صورت گرفته و مستقیما به اهداف مورد نظر اصابت کرد.

شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی تاکید کرد که در پی شلیک راکت از لبنان به سمت اراضی اشغالی، فرماندهی منطقه شمالی دستور تعطیلی تمامی مراکز تفریحی در نزدیکی مرز با لبنان را صادر کرده است.

برخی منابع از ورود جوانانی از مرز اردن خبر می‌دهند/تایید نشده.

رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که پهپادها از غزه به سمت اسرائیل نفوذ کرده‌اند.

اسرائیل: منطقه‌ای را که موشک‌ از آن شلیک شد بمباران کردیم

ارتش اسرائیل:منطقه‌ای را که موشک‌ها از آن شلیک شد بمباران کردیم و آماده مقابله با همه احتمالات و در همه جبهه‌ها هستیم./ تسنیم

حماس: از سوی ایران برای حمله به اسرائیل حمایت می‌شویم

سخنگوی حماس صراحتا تایید کرد که این گروه شبه‌نظامی برای حمله به اسرائیل، از سوی جمهوری اسلامی مورد حمایت قرار دارد.

قاضی حمد شامگاه روز شنبه ۱۵ مهرماه در گفت‌وگویی با بی‌بی‌سی جهانی با اعلام این مطلب تصریح کرد: «کمک از طرف تهران برای این حملات غافلگیرکننده، مایه افتخار ما است.»

او افزود که حماس در حمله به اسرائیل از کشورهای دیگری غیر از ایران نیز حمایت‌هایی دریافت کرده اما از ذکر نام این کشورها خودداری کرد.

پایگاه عبری زبان جورزالم پست از دسترس خارج شد

گروه هکری آنانیموس سودان اعلام کرد که پایگاه عبری زبان «جروزالم پست» را هک و آن را از کار معلق کرد.

زخمی شدن ۵ فلسطینی در بمباران خانه یکی از فرماندهان حماس

هواپیما‌های رژیم صهیونیستی خانه «زکریا ابو معمر»، یکی از فرماندهان جنبش حماس در شهر خان یونس در جنوب نوار غزه را بمباران کردند که طی آن پنج نفر زخمی شدند.

انتقال ۳۶۰ شهرک‌نشین زخمی به یک بیمارستان در اشکلون

کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ۳۶۰ شهرک‌نشین زخمی به یک بیمارستان در «اشکلون» منتقل شدند که حال ۹۶ نفر از آن‌ها بسیار وخیم و حال ۱۴ نفر وخیم اعلام شده است.

بیشتر بخوانید  وصول مطالبات شرکت تولید نیروی برق کرمان با ورود دیوان محاسبات

 نفتالی بنت: حماس و غزه را ویران خواهیم کرد

نفتالی بنت، نخست وزیر سابق اسراییل  در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز اعلام کرد که «اسرائیل» غزه را نابود خواهد کرد.

وی افزود: این یکی از سخت ترین روزهای تاریخ «اسرائیل» است و زمان آن فرا رسیده که «اسرائیل» حماس را پس از آغاز حملات موشکی‌اش و گروگان گیری ویران کند./مهر

ورودی شهرک صهیونیست‌نشین «رعیم» بعداز درگیری‌ها

سفیر روسیه در اسرائیل:هرگونه راه‌حل بین اسرائیل و فلسطین در چند روز آینده بعید است

نتانیاهو: غزه را ویران می‌کنم!

نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی از غیرنظامیان خواست تا مناطق فلسطینی را ترک کنند و هشدار داد که جنگ با حماس« زمان‌بر و دشوار» خواهد بود.

به گزارش ایسنا،‌ بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با این گفته که «انتقام این روز سیاه» را می‌گیرد مدعی شد هر جایی را که توسط حماس استفاده می‌شود، به «ویرانه» تبدیل کند.

سازمان ملل: ۲۰ هزار ساکن غزه آواره شده‌اند

سازمان ملل از آوارگی ۲۰ هزار فلسطینی ساکن نوار غزه درپی حمله رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی و غیر نظامیان در این منطقه خبر داده‌ است.

به گزارش ایسنا، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد اعلام کرد که حملات ارتش رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی و غیرنظامی در نوار غزه منجر به آوارگی اهالی شده است.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد گزارش داد که دست‌کم ۲۰ هزار نفر از ساکنان نوار غزه به دلیل بمباران، خانه‌های خود را ترک کرده‌اند.

این دفتر در ادامه گزارش داد: دست‌کم ۲۰ هزار تن در داخل فلسطین آواره شده و در ۴۴ مدرسه وابسته آنروا از جمله ۲۸ مکان موقت در تمام مناطق نوار غزه به جز خان یونس پناه گرفته‌اند.

هلاکت فرمانده گردان ۴۸۱ مخابرات ارتش رژیم صهیونیستی

«سهار محلوف»، فرمانده گردان ۴۸۱ مخابرات ارتش رژیم صهیونیستی طی عملیات طوفان الاقصی به هلاکت رسیده است./ میزان

افت ۴ درصدی بورس تل آویو

رویترز اعلام کرد که یک روز پس از آغاز عملیات حماس، بورس تل آویو با کاهش ۴ درصدی آغاز به‌کار کرد.

عملیات نفوذی القسام برای تقویت مبارزان مقاومت

گردان‌های القسام اعلام کرد: ما شامگاه گذشته و بامداد امروز توانستیم عملیات نفوذی را انجام دهیم تا مجاهدان خود را با نیرو و تجهیزات در داخل سرزمین‌های اشغالی تقویت کنیم

افزایش شهدای غزه به ۳۱۳ نفر

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که شمار شهدای حمله رژیم صهیونیستی به غزه به ۳۱۳ نفر و تعداد مجروحان به هزار و ۹۹۰ نفر رسید.

وال‌استریت ژورنال: اسرائیل برای آزادی اسرای خود نزد حماس دست به دامن مصر شد

یک روزنامه آمریکایی با اشاره به اسرای صهیونیست در نوار غزه نوشت: «اسرائیل از مصر درخواست کرده در مورد اسرا فورا با فلسطینی‌ها میانجیگری کند.»

به گزارش ایسنا، روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال با اشاره به تعداد اسرای صهیونیستی که در نوار غزه هستند، نوشت: «اسرائیل از مصر برای مذاکره جهت آزادی فوری اسرای خود، درخواست کمک کرد.»

وال‌استریت ژورنال در ادامه به نقل از برخی مقامات مصری گزارش داد: «اسرائیل از مصر در میانجیگری برای آزادسازی صهیونیست‌هایی که جنبش حماس به اسارت درآورده، کمک خواست.»

نیروهای مقاومت دقایقی پیش در پاسخ به هدف قراردادن خانه‌های امن توسط رژیم صهیونیستی، با ۱۰۰ موشک به شهرک سدروت حمله کرد