۱۴۰۳-۰۳-۰۸ ۵:۱۵ ب.ظ

از هر ۱۱ “زن آلمانی شاغل” یک نفر در محل کار خود مورد “آزار جنسی” قرار می‌گیرد!

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ نتایج یک تحقیق دولتی در آلمان که در روز جمعه ۲۵ اکتبر منتشر شد، نشان می‌دهد که از هر ۱۱ کارمند زن آلمانی، یک نفر در محل‌ کار خود مورد سوء استفاده جسی قرار می‌گیرد.

بر اساس گزارش “آژانس ضد تبعیض فدرال آلمان” در این تحقیق با یک هزار و ۵۳۱ زن شاغل مصاحبه شده است و در این جامعه آماری به طور میانگین از هر ۱۱ زن، یک نفر قربانی سوء‌استفاده جنسی یا “آزار دستی” قرار گرفته است؛ این رقم در تحقیق مشابه در ۴ سال پیش ۱۴ نفر در هر یک هزار نفر بوده است!

“یورو نیوز” در گزارشی نوشت که بر اساس نتایج این تحقیق، بیش از نیمی از آزارهای جنسی، شامل ۵۳ درصد، توسط اشخاص ثالث (نظیر مشتریان یا بیماران) انجام شده است؛ این درحالی است که ۴۳ درصد آزارهای جنسی توسط همکاران در محل کار انجام شده و تقریبا یک پنجم آنها توسط همکاران مافوق صورت گرفته است.

کشور آلمان ,

نزدیک چهار نفر از هر پنج زن به مصاحبه‌گران در این تحقیق پاسخ داده‌اند که این آزارها امری “تک‌دفعه‌ای” نبوده و مواردی شامل اظهارات و لطیفه‌های جنسی، نگاه هرزه یا رفتار نامناسب و متلک را دربر می‌گرفته است؛ ۲۶ درصد قربانیان نیز از لمس ناخواسته یا نزدیک شدن بیش از حد افراد شکایت داشته‌اند.

زنانی که مورد آزار واقع شده‌‌اند، بیان کردند که آزار‌دهندگان اغلب از شبکه‌های اجتماعی یا تلفن‌های هوشمند برای ارسال تصاویر جنسی، ایمیل‌های رکیک یا درخواست‌های بی‌شرمانه استفاده می‌کرده‌اند.

“برهارد فرانک”، جانشین رئیس “دفتر ضدتبعیض دولت فدرال” آلمان در این مورد گفت: «آزار جنسی زنان در آلمان در محل کار مشکلی جدی است و می‌تواند برای کسانی که در معرض آن هستند، پیامدهای جدی به همراه داشته باشد.»

بیشتر بخوانید  قطعی برقی ۸ ساعته بدون پاسخ وزیر نیرو!؛ مصرف زیاد یا مدیریت ضعیف؟

در حالیکه بخش اعظم قربانیان به‌صورت لفظی از خودشان دفاع کرده‌اند و ۴۰ درصد کل آنها نیز به مرجع ثالث شکایت برده‌اند، بسیاری از آنان از عدم اطلاع از قانون کار آلمان که کارفرما را به محافظت از کارکنان در برابر آزار جنسی موظف کرده است، خبر دادند.

برخی از این افراد نیز توسط خود کارفرما مورد سوء‌استفاده قرار گرفته‌اند و عملاً ناچار به سکوت شده‌اند!

کشور آلمان ,