۱۴۰۳-۰۳-۲۷ ۹:۱۳ ق.ظ

اختصاصی| مشارکت ۵هزار نظامی آمریکایی در عملیات دیشب اسرائیلی ها برای ورود به غزه

[ad_1]

به گزارش گروه عبری خبرگزاری تسنیم، برخی منابع مطلع به خبرگزاری تسنیم گفتند که حمله شب گذشته ارتش اسرائیل به نوار غزه با مشارکت ۳ لشگر و چند تیپ انجام شده است.

در این حمله، ارتش اسرائیلی سعی کرد به‌موازات بمباران بسیار شدید و دیوانه‌وار، از چند منطقه از جمله البریج، بیت‌حانون و بیت‌لاهیا و همچنین شمال خان‌یونس، به‌صورت زمینی نیز وارد باریکه غزه شود. اسرائیل در تلاش است از طریق ورود از این مناطق، نوار غزه را به دو یا سه منطقه تقسیم کند و سپس با تصور قطع ارتباط میان نیروهای مقاومت فلسطین، با آنها وارد فاز بعدی جنگ شود.

اسرائیل چنین طرحی را سال ۲۰۱۴ نیز عملیاتی کرده و در آن شکست خورده بود.

پیشتر نیز تسنیم خبر داده بود که به‌دلیل وضعیت بسیار بد ارتش صهیونیست‌ها در پی شکست بزرگ از عملیات طوفان‌الاقصی و همچنین عدم اعتماد مقامات سیاسی این رژیم به کارآمدی و وفاداری برخی افراد در بدنه این ارتش، عملاً هدایت عملیات‌های اسرائیل را بعضی فرماندهان آمریکایی به‌عهده گرفته‌اند، امّا در حمله شب گذشته، علاوه بر هدایت عملیات، نزدیک به ۵ هزار نیروی نظامی آمریکا هم مشارکت داشته‌اند.

اسرائیلی‌ها علی‌رغم تلاش چندباره برای ورود به غزه که تا این لحظه با ناکامی مواجه شده‌اند، هر بار اعلام می‌کنند که نام عملیاتشان ورود به غزه نبوده بلکه گسترش عملیات‌های پیشین بوده است.

علی‌رغم بمباران دیوانه‌وار مناطق مختلف غزه و همچنین قطع کامل ارتباطات (اینترنت و برق و…) مردم غزه با بیرون، و نیز با وجود اینکه عملیات شب گذشته، اقدام نظامی مشترک آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها بود، اما این حمله نیز با شکست ارتش اسرائیل مواجه شده است.

بیشتر بخوانید  اختصاصی|رئیس مرکز آمار ایران برکنار شد- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link