۱۴۰۳-۰۳-۲۷ ۹:۳۰ ق.ظ

اختصاصی| مدیریت کلان مراکز هسته ای اسرائیل هم در اختیار آمریکایی ها قرار گرفته است

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل تسنیم، آمریکایی‌ها چند روز  پس از ضربه طوفان‌الاقصی به صهیونیست‌ها، مدیریت مراکز هسته‌ای این رژیم را هم به‌عهده گرفته‌اند.

پیشتر خبرگزاری تسنیم در خبری اعلام کرده بود که به‌دلیل فروپاشی انسجام مدیریتی در بخش نظامی صهیونیست‌ها در پی ضربه شدید عملیات طوفان الاقصی، هدایت بخش مهمی از عملیات‌های نظامی اسرائیلی‌ها علیه مردم غزه را فرماندهان آمریکایی‌ به‌عهده گرفته‌اند.

امّا اخیراً خبرنگاران تسنیم کسب اطلاع کردند که این فروپاشی انسجام مدیریتی به بخش نظامی منحصر نبوده است و از دو هفته پیش تاکنون آمریکایی‌ها مدیریت مراکز اتمی صهیونیست‌ها را هم به‌عهده گرفته‌اند.

یکی از پیامدهای عملیات طوفان الاقصی، «تشدید شکاف و بی‌اعتمادی» در لایه‌های مختلف نهادهای امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی است. پیش از این عملیات، ارتش رژیم و به‌خصوص نیروی هوایی آن شاهد «اعتصاب» بود که کار به تصفیه ژنرال‌های رده‌بالا هم رسید. از سوی دیگر اختلاف میان سازمان امنیت داخلی (شاباک) و وزیر امنیت داخلی (بن‌گویر) نیز علنی شده بود. بعد از این عملیات، میزان شکاف و بی‌اعتمادی به جایی رسیده که عملاً کارکرد این نهادها را مختل کرده است و باعث شده است رهبران درجه‌اول سیاسی، در نهادهای خاص امنیتی دست به دامان آمریکایی‌ها شوند.

هفتۀ گذشته نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در توئیتی رسماً رؤسای سازمان‌های امنیتی رژیم را مسئول ضربۀ عملیات طوفان الاقصی معرفی کرد اما با  گذشت حدود ۹ ساعت از انتشار، به‌دلیل حجم فشارها و گسترش اختلاف‌ها، مجبور به حذف آن توئیت شد.

برخی منابع به تسنیم گفتند که تهدید هسته‌ای مردم غزه توسط بعضی مقامات صهیونیستی نیز با هماهنگی مدیران آمریکایی این مجموعه‌ها صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید  متکی: اعتراضات مردم ادامه دارد و باید شنیده شود / وزارت کشور، باید مجوز برگزاری تجمعات اعتراضی را بدهد

چند روز پیش، وزیر میراث فرهنگی رژیم اسرائیل در اظهاراتی گفت که «انداختن بمب اتم روی غزه یکی از گزینه‌های کابینه جنگ اسرائیل است.»

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link