۱۴۰۳-۰۴-۰۲ ۱۲:۱۶ ق.ظ

آقای نکونام فرار روبه‌جلو نکن! اوضاع خوب نیست برو!

رضا رجبی، بازیکن اسبق تیم استقلال درباره اتفاقات اخیر در باشگاه استقلال و اختلاف نظرهایی که در رسانه ها بین علی خطیر، برخی اعضای هیأت مدیره و جواد نکونام وجود دارد اظهار داشت: «آقای نکونام فرار رو به جلو نکن! شما از لحظه ورودت دائماً در حال ایراد گرفتن از این مجموعه و باشگاه استقلال هستی، چه خبرت است؟».

قبل از قایدی، حجازی و عادلخانی هم رفتند

وی با اشاره به انتقادات اخیر نکونام نسبت به وضعیت باشگاه و تیمش افزود: «دائم می گوید مهدی قایدی رفت! خدا شاهد است زمانی از همین تیم ناصر حجازی، رضا عادل خانی و مظلومی به شهباز رفتند اما ما باز هم ماندیم و بازی کردیم و هیچ اتفاقی هم نیفتاد! دائماً نشستی و می‌گویی فلانی حرف بزند، فلانی حرف نزند! شما در جایگاهی نیستی که بخواهی به اعضای هیئت مدیره بگویی حرف بزنند یا نزنند…

بلایی که سر فولاد آوردی فراموش نمی‌شود

رجبی ادامه داد: «اصلاً جای شما در این باشگاه دولتی نیست! می‌دانی چرا، به خاطر اینکه شما بلایی سر تیم فولاد خوزستان آوردی که هیچ کس آن را حالا حالاها فراموش نمی‌کند. شما به فوتبال یک استان و مردم آن پشت کردی و رفتی! آن هم زمانی که فولاد نماینده یک مملکت بود. حالا هم توقع داری در یک تیم دولتی چه کار برایت بکنند که نکردند؟».

دوماه ته دل هوادار را خالی کردی

بازیکن قدیمی استقلال گفت: «شما قبل از شروع مسابقات دو ماه ته دل هواداران را خالی کردی که تیمم نفر ندارد! آیا این بچه ها همان نفرات نیستند که می‌گفتی من یار ندارم! حالا چه اتفاقی افتاده که می‌گویی باید سر تا پای این‌ها را طلا گرفت؟ حرفم غلط است!».

بیشتر بخوانید  رونمایی از سامانه «ثارالله» حزب الله و نمایش اقتدار روزافزون مقاومت- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم

حرف زدن از لیست ۱۲ نفره خُرد کردن بازیکنت است

پیشکسوت استقلال تأکید کرد: «جواد نکونام در حال حاضر سرمربی تیم محبوب من است. اگر حرفی می‌زنم به خاطر خودش و استقلال است. نکونام باید تمرکزش را روی مسائل فنی بگذارد. مدتی دائم می‌گفتی لیست ۱۲ نفره داده بودی و نفراتی که لازم داشتی را نگرفتند! شما با این حرفهایت بقیه را خُرد می کردی! شما بقیه را تخطئه می‌کنی!».

در هر پست دو ملی پوش داریم

رجبی افزود: «به خدا قسم این نفرات همان ها هستند. مهدی پور، چشمی، حردانی، حسینی، جلالی، مرادمند، محمدی و…! من به هر پستی که نگاه می‌کنم می‌بینم دو نفر ملی‌پوش در آن پست حضور دارند».

حرف زدن مدیر باشگاه به سرمربی دخلی ندارد

وی اضافه کرد: «حالا که شما توانسته‌ای با خواست خدا از چهار مسابقه ابتدایی سه بازی را ببری چرا اینقدر علیه هیئت مدیره حرف می‌زنی!؟ آقای نکونام آیا شما شرح وظایف خودت را می‌دانی؟ چهارچوب خودت را می‌شناسی؟ شما نمی‌توانید به اعضای هیئت مدیره بگویید حرف نزنید! الان هر رسانه ای را باز می کنیم می بینیم نوشته نکونام با خطیر زاویه دارد. با خانی(عضو هیأت مدیره) زاویه دارد! مگر غیر این است که شما در نشست‌های خبری دائم در حال مصاحبه کردن علیه مدیران باشگاه هستی؟».

اینقدر ایراد نگیر، برو!

کارشناس مسایل فوتبالی خاطرنشان کرد: «اصلا اگر اوضاع باشگاه استقلال خوب نیست چرا نمی‌روی؟ حالا که مانده‌ای، بمان و کار فنی ات را درست انجام بده. بمان و از شرایط این باشگاه بزرگ و پرطرفدار دولتی که خیلی‌ها آرزو دارند سرمربی‌اش باشند استفاده‌اش را ببر! اصلاً ما از خدا می‌خواهیم که استقلال موفق باشد چون اگر استقلال موفق باشد آن را به نام تو هم می‌نویسند، پس اینقدر ایراد نگیر».

بیشتر بخوانید  بررسی مشکلات صنعت خودروسازی در کمیسیون اصل نود

دیگر باشگاه‌ها مشکل ندارند!

بازیکن قدیمی استقلال گفت: «مگر دیگر باشگاه‌ها مشکل ندارند! چرا سرمربیان شان اینقدر دائم در نشست‌های خبری علیه مدیریت باشگاهشان حرف نمی‌زنند؟ نکونام دیگر از حد خودش گذرانده و دائم در حال ایراد گرفتن است! شما بایست و کار فنی ات را انجام بده».

مثل اینکه از اوضاع اقتصادی بی‌خبری؟

رجبی ادامه داد: «اتفاقاً اگر شما می‌گویی که مظلوم واقع شده‌ای، برایت بازیکن نگرفته‌اند و پول در باشگاهت نیست ولی تیمت نتیجه گرفته، اگر غُر نزنی محبوب‌تر می‌شوی! اما اینکه دائم می‌گویی پول نداریم، آب نداریم، نان نداریم و دائم با این و آن سرشاخ می‌شوی خوب نیست. دائم می‌گویی بازیکن پول نگرفته! کدام بازیکنی است که پول گرفته باشد که استقلالی‌ها نگرفتند. اینجا که قطر و عربستان نیست. همه باشگاه ها مشکل اقتصادی دارند. طوری حرف می زنی که انگار دیروز وارد ایران شدی!».

آب به آسیاب دشمن نریز!

پیشکسوت استقلال تاکید کرد: «آقای نکونام! شما باید الان به استقلال کمک کنی. الان شرایط سختی است. شما باید به عنوان مربی تیم اوضاع باشگاه را به سمت آرامش ببری نه اینکه آب به آسیاب دشمن بریزی. تا دیروز به علی خطیر انتقاد می کردی، امروز به دیگر اعضای هیئت مدیره! من به عنوان کسی که ۱۴ سال برای این تیم بازی کردم و الان خودم را هوادار استقلال می‌دانم از این نوع رفتار جواد نکونام خجالت زده هستم. شما قرارداد خوبی بستی! در کادر فنی نفرات مورد نظرت را آوردی، آپشن‌های خوبی داری و از همه مهمتر یک تیم دولتی را به دستت سپرده‌اند که میلیون‌ها هوادار دارد، همین‌ها شرایط فوق العاده‌ای است که نصیب هر کسی نمی‌شود. پس شما هم در این وضعیت باید کمک کنی نه اینکه اوضاع را آشفته‌تر از آنچه که به نظر می‌رسد نشان بدهی».

بیشتر بخوانید  ابعاد و اهمیت راهبردی عملیات بزرگ حزب الله در پایگاه «مرون»/ از بزرگترین مرکز جاسوسی ـ نظامی اسرائیل چه می دانیم؟