۱۴۰۳-۰۴-۰۲ ۱۲:۱۸ ق.ظ

آفتابی‌شدن مردی که به نظر همه ۴۵ سال قبل مرده بود!

در اتفاقی نادر مردی که ۴۵ سال پیش در سانحه هوایی جان خود را از دست داده بود، زنده و سالم پیدا شد. ساجید تونگال اکنون قرار است بعد از مدت‌ها و هنگامی که همگان از زنده ماندن او در حیرت هستند، به همسر و خانواده مبهوت خود ملحق شود.

این پیرمرد ۷۰ ساله در اکتبر ۱۹۷۶ از زادگاهش شستامکوتا در هند خارج شد تا برای تأمین هزینه‌های خانواده خود کار به خلیج فارس بیاید. اما هنگامی که یکی از موتور‌های هواپیمای خطوط هوایی هند از بمبئی به مادراس دچار آتش سوزی شد، منجر به سقوط هواپیما و کشته شدن ۹۵ نفر شد و فاجعه رخ داد. پدر و مادر، چهار خواهر و سه برادر ساجید معتقد بودند که او در میان کشته شدگان است، اما در واقع، او به ابوظبی سفر کرد و در آنجا کار ترویج فرهنگ هند در خارج از کشور و سازماندهی نمایش فیلم‌های مالایایی را به دست آورد.

زنده شدن مرده

در سال ۱۹۸۲ به هند بازگشت و برای راه اندازی تجارت به بمبئی نقل مکان کرد. اما پس از اتکا به چندین شغل برای حفظ وضعیت خود و تجارتش، از دیدن خانواده اش از ترس اینکه به عنوان یک شکست خورده تلقی شود، اجتناب کرد. او می‌خواست قبل از تماس با آن‌ها منتظر بماند تا موفق شود. در سال ۲۰۱۹ ساجد با فیلیپ، کشیش KM آشنا شد که انجمن اجتماعی و انجیلی عشق را برای پیوند خانواده‌ها با عزیزانشان اداره می‌کند. فیلیپ پس از اطلاع از جدایی طولانی مدت او و خانواده‌اش، یک مددکار اجتماعی را برای یافتن آن‌ها فرستاد.

بیشتر بخوانید  آخرین جزئیات آتش‌سوزی گسترده در محدوده جاده مخصوص کرج

ساجید تونگال

پدر ساجید تونگال در سال ۲۰۱۲ درگذشت، اما مادرش فاطمه بی بی، ۹۵ ساله، همسرش جمیلا و برادران و محمد کنجو همه زنده و سالم هستند. آن‌ها وقتی متوجه شدند عزیز دیرینه گمشده‌شان در دبی زندگی می‌کند، مبهوت شدند. فیلیپ گفت: “وقتی من با او ملاقات کردم، از نظر روانی آشفته شده بود و مدت زیادی طول کشید تا در مورد خانواده اش حرف بزند.”

محمد برای دیدار با برادرش برای اولین بار در تقریباً پنج دهه گذشته به بمبئی سفر خواهد کرد. خانواده او قصد دارند تا به مناسبت بازگشت ساجید جشن با شکوهی را برگزار کنند.

بازگشت به زندگی