۱۴۰۳-۰۴-۰۲ ۱۲:۴۶ ق.ظ

آغاز عرضه چانگان وارداتی با قیمت ۱٫۱ میلیارد تومان از هفته آینده- اخبار خودرو – اخبار اقتصادی تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شورای رقابت خردادماه امسال قیمت چانگان وارداتی را اعلام کرد که براساس آن قیمت فروش درب انبار واردکننده خودرو چانگان CS 35 پلاس تیپ دو، ۸۴۹ میلیون و ۶۲۸ هزار تومان و قیمت چانگان CS 35 پلاس تیپ ۳ نیز ۹۰۴ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان اعلام شده است.

با اعلام قیمت پایه چانگان وارداتی توسط شورای رقابت، شرکت سایپا نیز با محاسبه هزینه های قانونی شامل عوارض قانونی شماره گذاری، مالیات نقل و انتقال و ارزش افزوده، بیمه شخص ثالث، هزینه اسقاط ، حمل تا شبکه توزیع، کمیسیون فروش قیمت فروش این خودرو را با اختلاف ۲۶۰ تا ۲۸۰ میلیون تومانی منتشر کرد.

در جدول زیر محاسبه قیمتی چانگان وارداتی با تعرفه ۵۵ درصد انجام شده است

 خودرو , گروه خودرو سازی سایپا ,

چانگان با تعرفه۷۰ درصد چقدر است؟

نکته مهم اینجاست قیمت های اعلامی شرکت سایپا با محاسبه حقوق ورودی ۵۵ درصدی خودروهای سواری تعیین شده بود ولی با ابلاغ حقوق ورودی جدید که توسط هیأت دولت در ۲۱ خردادماه به تصویب رسید، حقوق ورودی خودروهای سواری تغییر و به ۷۰ درصد رسیده است که بر همین اساس قیمت چانگان رشد ۶۵ میلیون تومانی را تجربه کرد.

شنیده ها حاکی است، قرار است هفته آینده عرضه چانگان های وارداتی با قیمت جدید آغاز شود و اگر تغییرات قیمتی در خصوص این خودرو توسط شورای رقابت با لحاظ حقوق ورودی جدید اعمال شود شرکت سایپا هزینه های اضافی را به مشتریان برگشت خواهد داد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

بیشتر بخوانید  عدم احراز صلاحیت به معنای بی‌صلاحیتی نیست/ در انتخابات نفرت‌پراکنی، ترساندن از رقیب یا شعارهای غیرواقع بینانه مطرح نشود