[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رژیم اسرائیل بامداد امروز دوشنبه بی‌سابقه‌ترین حملات خود را به شهر و منطقه رفح واقع در جنوب نوار غزه انجام داد که تاکنون 100 شهید و صدها زخمی به‌جای گذاشته است.

وب‌سایت عبری واللا رژیم اسرائیل مدعی شد که حملات بامدادی امروز دوشنبه حملات فریب بود که هدف از آن آزاد کردن دو اسیر صهیونیست از مرکز رفح بود و این حملات باعث شد توجه‌ها به این عملیات مشترک ارتش و شاباک متمرکز نشود و دو اسیر ادعایی سالم آزاد شوند.

باراک راوید، خبرنگار صهیونیست مدعی است که در این عملیات، نظامیان صهیونیست سه نفر از افراد مسلحی را که از این دو اسیر محافظت می‌کردند، در طبقه دوم ساختمان شهید کرده و بعد از آن اسرا را با بالگرد به داخل اراضی اشغالی انتقال داده‌اند.

هنوز صحت ادعای صهیونیست‌ها را نمی‌توان تأیید کرد ولی این احتمال وجود دارد که در صورت تأیید این ادعا، ارتش رژیم اسرائیل با این حمله بی‌سابقه و جنایتکارانه به رفح که بیش از یک‌ونیم میلیون جمعیت دارد، می‌خواهد بهانه و چراغ سبزی برای حمله به این منطقه مهم و حیاتی داشته باشد؛ منطقه‌ای که آمریکا صراحتاً درباره حمله به آن هشدار داده و گفته است موافق آن نیست و آن را تأیید نمی‌کند.

به‌عبارتی رژیم اسرائیل با نشان دادن عملیات آزادی این دو اسیر می‌خواهد هم افکار عمومی داخلی و هم افکار عمومی جهانی را تحت تأثیر قرار دهد و بگوید؛ “اسرایی که ما طی 128 روز نتوانسته‌ایم یک نفر از آن‌ها را زنده پیدا کنیم، نه در شمال و نه مرکز غزه بلکه در جنوب غزه هستند.”، از طرفی شخص نتانیاهو نیز که منافع سیاسی و حتی آینده سیاسی او در گروی طوفانی شدن جنگ است، بهانه لازم برای حمله به متراکم‌ترین نقطه غزه از نظر تعداد جمعیت فراهم کند.

از سوی دیگر این احتمال نیز وجود دارد که کنار این مسئله، رژیم اسرائیل با تهدید به حمله و فشار به حماس در صحنه مذاکرات، بتواند از امتیاز دادن بیشتر به این جنبش خودداری و طرف مقابل را به امتیازدهی بیشتر وادار کند به‌ویژه در پرونده اسرای صهیونیست که همچنان دست صهیونیست‌ها از این اسرا که شمار آن‌ها ده‌ها و حتی صدهاست، کوتاه است.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *