۱۴۰۳-۰۴-۲۳ ۲:۰۵ ب.ظ

نقش چپ آمریکایی در اغتشاشات چه بود؟ / هدایت پروژه کشته‌سازی از اقلیم کردستان!

اواخر ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ درست در روزهایی که ترامپ در حال چیدن پازل‌های پروژه فشار حداکثری روی مدرم ایران بود؛ یک هواپیمای کوچک متعلق به خطوط هوایی سوئد «Malmo Airlines» روی باند فرودگاه نظامی ردستون در شهر هانتسوبل ایالت آلاباما روی زمین نشسته و سرنشینان آن بلافاصله سوار یک هلیکوپتر متعلق به سازمان سیا شده تا راهی واشنگتن شوند. ساعتی بعد مسافران پرواز بدون ارائه گذرنامه و مدارک شناسایی از درب خروجی فرودگاه خارج‌شده و به محل اقامت خود منتقل می‌شوند.

دو هفته پس از ورود این میهمانان ناخوانده به خاک آمریکا وب‌سایت المانیتور به افشای این قرار خاص در آمریکا پرداخته و می‌نویسد که دو رهبر کرد اپوزیسیون ضد ایرانی بوده و در طول مدت اقامت خود در واشنگتن علاوه بر دیدار با مقامات میز ایران در وزارت خارجه آمریکا با تعدادی از افسران سازمان موساد و سیا نیز دیدار کرده‌اند. المانیتور در ادامه نوشته بود که هدف از این دیدارها تغییر آرایش گروه‌های مسلح تروریست در اطراف مرزهای ایران بوده است!

مدتی پس از پایان این دیدارهای خاص سیاسی در خاک آمریکا روزنامه صهیونیستی هاآرتس می‌نویسد که رهبران دو حزب (گروهک تروریستی) حزب دموکرات کردستان و نیز کومله با آمریکایی‌ها و نیز افسران موساد در واشنگتن دیدار کرده‌اند. هجری در آن مسافرت علاوه بر گفتگوهای امنیتی با مسئولان بخش دموکراسی، حقوق بشر و کار در وزارت خارجه آمریکا نیز دیدار داشته و در چند جلسه مربوط به اتاق فکر آن وزارت خانه نیز شرکت کرده است.

کم‌کم مشخص می‌شد کهِ چرا سازمان سیا به‌صورت مخفیانه رهبران دو گروهم تروریستی را به خاک آمریکا برده و برای آن‌ها جلسات کاری در نظر گرفته است. دریکی از این جلسات افسران سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی از هجری خواسته بودند تا مقدمات آشتی در گروهک را فراهم کرده تا حزب دموکرات کردستان ایران (حدکا) با حزب دموکرات کردستان (حدک) علیه مردم ایران باهم متحد شوند. دریکی از جلسات که اسناد آن منتشرشده آمده بود که اگر گروهک‌های کرد باهم متحد بهتر می‌توانند از کشورهای غربی سرویس بگیرند؛ از سویی احزاب چپ (مارکسیستی و کمونیستی) را دور گروهک‌های کرد سازمان‌دهی کرده و می‌تواند مبدأ اتحاد اپوزسیون چپ علیه جمهوری اسلامی ایران باشد. افسر گروهک تروریستی موساد در یک جلسه خصوصی به هجری گفته بود که اگر چپ متحد شود بقیه را به گروهک‌های ضدانقلاب را به دنبال خود خواهد کشید، او گفته بود که موتور محرک آشوب در ایران اسلحه گروهکی است!

نقش چپ آمریکایی در اغتشاشات چه بود؟ / هدایت پروژه کشته‌سازی از اقلیم کردستان!

تصویری از سفر مخفیانه رهبران دو گروهک تروریستی به آمریکا در سال ۲۰۱۸

تروریست‌ها با یکدیگر متحد می‌شوند

اما افشای خبر سفر محرمانه رهبران دو گروهک تروریستی به خاک آمریکا برای آن‌ها گران تمام شد! تا پیش‌ازاین سابقه نداشت که یک گروهک ضدانقلاب بدون پوشش لازم با سرویس‌ها ارتباط گرفته و تصاویر آن در رسانه‌ها منتشر شود. ازاین‌رو گروهک تروریستی حزب دموکرات کردستان مجبور شد با انتشار یک بیانیه دیدار هجری در آمریکا را خبری کرده و بخشی از آن را تشریح کند.

بیشتر بخوانید  حمله پهپادی حزب الله لبنان به مقر شورای منطقه ای اسرائیل در «کریات شمونه»

در این بیانیه عجیب آمده بود که خلاف دیدارهای پیشین که اکثراً مباحث حقوق بشری موردبحث قرار می‌گرفت، نشست اخیر حول محور مجموعه‌ای از مسائل مهم سیاسی و تأثیرگذار بر ایران و نقش حزب دمکرات می‌چرخید هیئت‌های آمریکایی خواستار شنیدن و درک خواست‌های ملت کورد (گروهک ضد کردی دموکرات) بودند.

نقش چپ آمریکایی در اغتشاشات چه بود؟ / هدایت پروژه کشته‌سازی از اقلیم کردستان!

مرکز تحقیقات سیاست‌گذاری لندن که یک اتاق فکر ضد ایرانی در آمریکاست نیز با انتشار یک بیانیه‌ای نوشته که بر اساس دیدگاه پرزیدنت دونالد ترامپ در مسائل خاورمیانه و به‌طور اخص در مورد ایران در ماه ژوئن هجری و یک رهبر دیگر کرد را برای گفت‌وگو در مورد مسائل ایران دعوت کرده است. این بیانیه باهدف سفیدسازی و پاک کردن رد پای سازمان سیا از سوی این مرکز راهبردی و مطالعاتی منتشر شد.

اما الی‌ام گولد، مشاور ارشد رئیس مرکز تحقیقات سیاست‌گذاری لندن گاف بزرگی داده و اهداف سفر تروریست‌ها به آمریکا را لو دارد؛ این مقام آمریکایی دراین‌باره گفته بود که ما نیاز داریم که اقداماتی قاطع انجام دهیم اما سؤال اینجاست که چگونه؟ به‌وسیلهٔ گفت‌وگو با رهبران کرد که ریاست برخی گروه‌های اپوزیسیون را در ایران در دست دارند، باید تلاش کنیم تا تغییر را در رهبری آن کشور رقم بزنیم.» مرکز لندن که جلسات منظمی را در مورد استقلال کردستان برگزار کرده است، خواستار آن نشده که مانند افغانستان و عراق، در ایران نیز مداخله مستقیم آمریکا انجام شود.

الی‌ام گولد در ادامه گروهک‌های تروریستی کرد را شریک راهبردی آمریکا خوانده و گفته بود:

 دولت آمریکا تلاش می‌کند تا نوعی توافق دفاعی انجام شود که ملت‌هایی که دیدگاه‌های مشترکی با یکدیگر دارند، گردهم آیند و تمهیدات نظامی لازم برای ایجاد ثبات فراهم شود. پشت‌صحنه، به نظر می‌رسد که گروه‌های کرد اپوزیسیون خود را به‌عنوان یک شریک ایده آل مطرح می‌کنند زیرا پتانسیل نظامی مناسبی مانند جنگجویان مسلح و منابع اطلاعاتی انسانی در داخل ایران دارند.

نقش چپ آمریکایی در اغتشاشات چه بود؟ / هدایت پروژه کشته‌سازی از اقلیم کردستان!

ایجاد شرکت سیاسی میان گروهک‌هایی تروریست با مرام مارکسیستی و آمریکایی‌ها طنز جالبی بود؛ درحالی‌که چپ‌ها به‌صورت راهبردی با امپریالیسم تضاد دارند؛ دو گروهک کرد با تیپولوژی خشن و چپ به مزدور آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها بدل شده و قرار بود پیاده‌نظام ترور و خشونت در داخل کشور باشند! بعدها یکی از اعضای گروهک ضد ایرانی حکمتیست در سوئد هم‌پیمانی کردها با آمریکایی‌ها را مورد تمسخر قرار داده و آن‌ها را مانند سازمان مجاهدین خلق (گروهک منافقین) چپ آمریکایی خواند!

موقعیت متزلزل دو گروهک تروریستی کرد باعث شد تا رهبران آن به زبان آمده و پشت پرده سفر به آمریکا را اعلام کنند. هجری به شبکه کردستان ۲۴ گفت که ما کردهای ایران متحدترین نیروی اپوزیسیون هستیم. ما تلاش می‌کنیم تا دوستان و شرکایی را برای ایفای نقشی حساس در تغییر رژیم جمهوری اسلامی به سمت خود جلب کنیم. این سخنان کلمه به کلمه همان حرف‌هایی بود که افسر موساد در ایجاد تاکتیک هم‌پیمانی میان ضدانقلاب در دهان هجری گذاشته بود.

بیشتر بخوانید  صفحهٔ درخواستی شما یافت نشد.

 افسر موساد از جانب نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به رهبر گروهک حزب دموکرات قول داده بود که اگر نظام در ایران تغییر کند، او به بارزانی ایران تبدیل‌شده و می‌تواند با جدا کردن کردستان از خاک ایران برای خودش اقلیم جدا بزند. جالب آنکه این سخنان هجری بعدها از آرشیو تلویزیون کردستان ۲۴ پاک شد!

عبدالله مهتدی از حزب کومله نیز که همراه با هجری شرکت کرده بود، پیام مشابهی را منعکس کرد و گفت که «تغییر رژیم» در ملاقات او و هجری در واشینگتن، شامل انستیتو هودسون و انستیتو واشینگتن برای سیاست‌گذاری خاور نزدیک، به بحث گذاشته شده است.

نقش چپ آمریکایی در اغتشاشات چه بود؟ / هدایت پروژه کشته‌سازی از اقلیم کردستان!

طرح موزاییک کردن ایران با هدایت تروریستی

سال ۲۰۰۴ دانشگاه گوتنبرگ در سوئد از ابوالحسن بنی‌صدر رئیس‌جمهور معزول و فراری دعوت کرد تا برای آینده ایران یک سخنرانی انجام دهد. بنی‌صدر در آن جلسه طرحی عجیب را پیشنهاد داد، او آن روز گفته بود که تنها راه تغییر رژیم در ایران موزاییک کردن آن است! اشاره بنی‌صدر آن بود که ایران باید چندتکه شود و مناطقی چون کردستان، خوزستان و بلوچستان از خاک ایران جدا شود. معاون رجوی گفته بود که ایران یا بیابان سوزان می‌شود یا موزاییکی…

این ایده آن سال‌ها مورد اقبال آمریکایی‌ها قرار نگرفت اما سال ۲۰۱۷ جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ دوباره طرح را روی میز قرارداد. جان بولتون پیش از آن‌که مشاور امنیت ملی شود، گزارشی را منتشر کرد که در آن به‌طور علنی از دولت ترامپ خواسته بود تا با خروج از توافق اتمی به ایران فشار بیاورد و به ناآرامی‌ها در داخل ایران دامن بزند. این نوشته که عنوان آن «استراتژی خروج از توافق اتمی» نگارش شده بود توصیه می‌کرد که آمریکا از خواسته‌های ملی کردها، ازجمله کردهای ایران، عراق و سوریه پشتیبانی کند و به بلوچ‌ها، اعراب خوزستان و دیگران کمک کند. او تأکید کرده بود که ایران باید در صدر اولویت‌های دیپلماتیک دولت باشد و زمان، توجه و منابع کافی به آن اختصاص داده شود.

نقش چپ آمریکایی در اغتشاشات چه بود؟ / هدایت پروژه کشته‌سازی از اقلیم کردستان!

نمایی از طرح موزاییک کردن ایران توسط بولتون!

گفته‌شده است که در سفر رهبران اشرار مسلح کرد به آمریکا در سال ۲۰۱۸ استراتژی جان بولتون تصویب‌شده و امکانات مالی، تسلیحاتی و فنی آن فراهم گردید، این طرح از چنان اقبالی در سازمان سیا برخورد دار بوده است که حتی پس از روی کار آمدن بایدن دچار تغییر در محتوا نشده و چپ‌های آمریکایی همچنان در نقش مزدوری خود فعال بوده‌اند. جو بایدن که خود را متخصص امور کردستان می‌داند با استقبال از طرح آشوب سازی از بیرون مرزهای ایران همچنان از کردهای مسلح و تروریست حمایت کرده و طرح جان بولتون را پیش می‌برد.

نقش چپ آمریکایی در اغتشاشات چه بود؟ / هدایت پروژه کشته‌سازی از اقلیم کردستان!

طرح بولتون برای حمایت از تروریست‌ها در اطراف مرزهای ایران در حال حاضر توسط آپدیت شده است؛ در طرح جدید گروهک‌های کرد با یکدیگر متحد شده و دو سفارت فرانسه و آلمان در تهران نقش ترابری و لجستیکی را برای آن بازی می‌کنند. اضافه شدن گروهک‌های تکفیری به ماجرا و ایجاد یک نقطه‌چین میان شمال غرب و جنوب شرق نشانه‌ای روشن در این سناریو است.

بیشتر بخوانید  چرا اتاق فرمان خارج از ایران، سالگرد جریان «زن زندگی آزادی» را با عملیات تروریستی آغاز کرد؟

نقش چپ آمریکایی در اغتشاشات چه بود؟ / هدایت پروژه کشته‌سازی از اقلیم کردستان!

حمایت علنی تروریست‌ها  از تکفیری ها

مصطفی هجری در گفتگو با خبرنگار روزنامه صهیونیستی جروزالم پست بخشی از طرح موزاییک کردن ایران را تشریح کرده و می‌گوید:

ایران مبالغ زیادی علیه اسرائیل هزینه می‌کند و من معتقدم که تل‌آویو باید برای تضعیف ایران به گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی کمک کند. هجری پس از اعلام اینکه اسرائیل در جهان محبوب‌تر از ایران است، تأکید کرد که ایران تهدیدی برای منطقه است. سرکرده گروهک تروریستی دمکرات کردستان یادآور می‌شود حزب او و اسرائیل دشمن مشترکی دارند. من فکر می‌کنم که اسرائیل باید ایران را به‌عنوان دشمن اصلی خود بداند و سعی کند که دشمنش را تضعیف کند و بعد به رژیم صهیونیستی رهنمود می‌دهد، باید به گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی کمک کند.

نقش چپ آمریکایی در اغتشاشات چه بود؟ / هدایت پروژه کشته‌سازی از اقلیم کردستان!

اتاق فرمان اغتشاش در اقلیم کردستان

نزدیک به دو سال قبل پایگاه خبری «روداو» افشا کرده که سرکنسول آمریکا در اقلیم کردستان فردی است که کارشناس امور ایران بوده است، این پایگاه خبری گزارش داده بود که دف از این اقدام آمریکا افزایش فشار به ایران بوده است، در جریان اغتشاشات اخیر در داخل کشور نقش چپ آمریکایی با ویژگی‌های جدید قابل‌تأمل است! بررسی تحلیلی از بازداشت بیش از ۸۰ نفر از اعضای گروهک‌های کردی در اغتشاشات نشان می‌دهد که این افراد نقش لیدری داشته و سعی داشته‌اند با رسوخ میان لایه‌های مختلف از آشوب یک ساختار شبکه‌ای، آنارشیستی با رویکرد سلبی باروحیه خود اکثریت پنداری ایجاد کنند.

این سر شبکه‌های تروریستی اغتشاش‌گران را تشویق می‌کرده‌اند که به شیوه جنگ‌های ایذایی در سال ۱۳۵۸ در شهرهای کردنشین سعی در آزادسازی یک شهر کرده و آن را پایگاه براندازی کنند. البته ماجرای مهسا امینی در شرایطی روی داد که این گروهک‌های تروریستی هنوز به آمادگی حداکثری نرسیده و به عبارتی از غائله جامانده بودند، ازاین‌رو باوجود هدایت این گروهک‌ها از اقلیم توسط افسران سرویس‌های جاسوسی امکان هم‌رده یابی از دست این تروریست‌ها از دست رفت.

دو ضربه سنگین به پیکره این تشکیلات یکی از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) در شناسایی و رهگیری این افراد قبل از شبکه سازی و دیگری پاکسازی لانه این اشرار از سوی یگان‌های موشکی و پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آن سوی مرزها باعث شد طرح جو بایدن برای استفاده حداکثری از چپ‌های آمریکایی با هدایت گروهک‌های کردی به نتیجه مطلوب نرسد.

 این ضربه سخت به‌نظام سلطه توانست مسیر گستردگی جغرافیای اغتشاش را قیچی کرده و مؤلفه‌های شتاب‌دهنده آن را کنترل کند؛ اتاق فرمان اغتشاشات در اقلیم کردستان هنوز نتوانسته است سطح ضربه را اندازه‌گیری کند؛ این روزها متخصص اقلیم کردستان در کاخ سفید بیش از قبل بیماری آلزایمرش شدید شده است، برنامه جدید آمریکا برای تغییر موقعیت در مناطق کردنشین در سوریه و عراق بی‌دلیل نیست!