۱۴۰۳-۰۴-۲۳ ۱۲:۳۰ ب.ظ

قلعه‌نویی: نگاه طارمی فنی است و باید سطح کافا بالا برود

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: حریفان ما در کافا قابل احترام هستند اما امیدوارم کیفیت کافا در آینده بالاتر برود.

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس در بیشکک، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از اولین دیدار تیم ملی فوتبال ایران در تورنمنت کافا مقابل افغانستان، اظهار داشت: خیلی خوشحالم در کشور خوب قرقیزستان هستم. مسابقات کافا از سال ۲۰۱۶ در رده‌های سنی مختلف شروع شد و امسال این دوره اولین باری است که در رده سنی بزرگسالان برگزار می‌شود. خوشحالم تیم عمان و رفیق خوب من برانکو ایوانکوویچ هم در این مسابقات حضور دارد که امیدوارم هرچه سریع‌تر او را ببینم.

وی افزود: این مسابقات می‌تواند به نوعی برای آماده‌سازی تیم ما در جام ملت‌ها باشد. با همه بازیکنان و لژیونرهای خود آمده‌ایم و به حریفانمان هم احترام می‌گذاریم. امیدواریم در سال‌های آینده این مسابقات بهتر و با تیم‌های قدرتمندتری برگزار شود و حتی بتوانند میهمان‌های قوی‌تری بیاورند تا کیفیتش بالاتر برود. از همین جا از میزبانی کشور خور قرقیزستان هم تشکر می‌کنم.

قلعه‌نویی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه ایران قرار است به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی آسیا در تورنمنت کافا شرکت کند اما آیا حضور در این مسابقات می‌تواند به این تیم برای آماده سازی جام ملت‌ها کمک کند زیرا مهدی طارمی روز گذشته اعلام کرد این تورنمنت به تیم ملی از لحاظ فنی کمک زیادی نخواهد کرد، گفت: شروع هر کاری کمبودهای خودش را دارد. مثلا جام جهانی ۱۹۷۰ را نمی‌توانید از لحاظ کیفیت با جام جهانی قطر برابر کنید. پس کافا هم با توجه به اینکه اولین دوره ای است که با حضور تیم‌های بزرگسال برگزار می‌شود و یقینا اگر برنامه ریزی‌ها خوب باشد، در سال‌های آینده باکیفیت بهتر و تیم‌های میهمان بهتری برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید  نصب حفاظی با ۳۶ متر طول، پیرامون باب‌القبله حرم حضرت عباس (ع)

وی تصریح کرد: مهدی طارمی هم نگاه فنی‌اش را گفته که طبیعی است. باز هم از مسئولان کافا تشکر می‌کنم. امیدوارم این مسابقات هر سال با کیفیت بهتر  انجام شود و با تیم‌های میهمان بهتری که دعوت می‌کنند، سطحش را بالا ببرند. این کار در تمام دنیا انجام می‌شود. مثلا در برخی تورنمنت‌ها برخی تیم‌های میهمان شرکت می‌کنند. الان مثلا عربستان میهمان تورنمنتی در جای دیگری است. کافا هم می‌تواند این کار را بکند اما نگاه ما در هر مسابقه‌ای ابتدا احترام به حریف است و سپس این است که کاری کنیم طرفدارانمان از فوتبال لذت ببرند. بار دیگر به حریفان احترام می‌گذاریم.

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که برای سازگاری شرایط آب و هوایی و ارتفاع قرقیزستان چه برنامه‌ای دارید گفت: بیشکک از لحاظ ارتفاعی پایین‌تر از تهران است ولی از نظر آب و هوایی دو شهر شرایط نزدیکی به هم دارند اما در مجموع این موضوع نمی‌تواند چندان تاثیرگذار باشد.

وی درمورد اینکه با توجه به شرایط ایران نسبت به حریفانش مثل افغانستان بازی فردا را چگونه می‌بیند زیرا حریف بازیکنان جدیدی را دعوت کرده اما فرصت کمی برای آماده‌سازی داشته است و در این حالت به عنوان سرمربی تیمی که در جام جهانی شرکت کرده، افغانستان را چگونه می‌بیند، توضیح داد: فوتبال به یک نوعی زبان همه ملت‌ها است. یعنی از طریق فوتبال همه ملت‌ها به هم نزدیک می‌شوند و از آن لذت ببرند. پس وظیفه داریم به همه تیم‌ها احترام بگذاریم چه تیم‌هایی که از لحاظ کیفی قوی‌تر هستند و چه تیم‌هایی که از نظر فنی پایین‌تر هستند.

بیشتر بخوانید  حزب الله: ادعای روزنامه «فیگارو» درباره عملیات طوفان الاقصی کذب محض است

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان اضافه کرد: گروه آنالیز ما امروز بازی قرقیزستان و افغانستان را بررسی کرده و در جلسه فنی هم قرار است این تیم را آنالیز کنیم تا نسبت به تیم افغانستان شناخت پیدا کنیم. به دنبال این هستیم بهترین عملکرد را ارائه بدهیم.

 

قلعه‌نویی اضافه کرد: نگاه مهدی طارمی فنی بوده و درخواست کادرفنی تیم ملی ایران هم این بود که برای حضور در جام ملت‌های آسیا نیاز است با تیم‌های سطح بالاتری بازی کنیم. این درخواست خود کادرفنی هم است. به بازی‌های کافا احترام می‌گذاریم اما امیدوارم این تورنمنت در سال‌های آینده با کیفیت بالاتری برگزار شود.

وی در پاسخ به این سوال که برای سازگاری شرایط آب و هوایی و ارتفاع قرقیزستان چه برنامه‌ای دارید گفت: بیشکک از لحاظ ارتفاعی پایین‌تر از تهران است ولی از نظر آب و هوایی دو شهر شرایط نزدیکی به هم دارند اما در مجموع این موضوع نمی‌تواند چندان تاثیرگذار باشد