تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۴۰۲ 20 شعبان 1445 Thursday, 29 February , 2024
6

رمزگشایی از شایعه‌سازی ضدانقلاب درباره رهبر انقلاب

  • ۲۰:۴۳
  • ۱۹ مهر ۱۴۰۱

مهدی فضائلی تحلیلگر سیاسی طی یادداشتی نوشت: شایعه سازی و شایعه پراکنی درباره سلامتی رهبری انقلاب سابقه ای طولانی دارد،‌ نخستین بار در دوران امام راحل این حربه بکارگیری شد و بخصوص دو رادیوی عراق و رژیم صهیونیستی هرازچندگاهی این موضوع را داغ می کردند.

این ترفند در دوران زعامت حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) نیز ادامه پیدا کرد، نه الآن که ایشان ۸۳ ساله هستند، بلکه از سالها پیش!

اولین باری که بنده بخاطر می آورم، مربوط به حدود ۱۶ سال قبل است، یعنی زمانی که ایشان حدوداً ۶۸ ساله بودند! «مایکل لدین»، از اعضای مؤثر مؤسسه «امریکن اینتر پرایز» که برخی او را مسئول طرح براندازی جمهوری اسلامی ایران معرفی می‌کردند، در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۰۷ مصادف با ۲۰ دی ماه سال ۱۳۸۵ این شایعه را ساخته و پرداخته کرد و سپس برخی شبکه‌های خبری مانند فاکس نیوز که زیر نظر پنتاگون عمل می‌کند و برخی خبرگزاری‌های غربی دیگر، آن را دنبال کردند.

با توجه به گسترش این شایعه در آن زمان، ما در خبرگزاری فارس تصمیم گرفتیم برای اولین بار درباره سلامتی حضرت آقا گزارش خبری تهیه کنیم که بسیار مورد توجه قرار گرفت و آن شایعه هم خنثی شد.

فردی تجزیه طلب به نام محمد مجید اهوازی نیز از سال ۲۰۱۴ بارها تلاش کرده است به این شایعه دامن بزند.

در هفته های اخیر و هم‌زمان با اغتشاشات نیز این ترفند یک‌بار دیگر از سوی روزنامه ظاهراً معتبر نیویورک تایمز و مؤسسه امریکن اینترپرایز تکرار گردید و مورد بهره‌برداری شبکه های مثلاً حرفه ای بی بی سی و ایران اینترنشنال و… قرار گرفت!

البته نیویورک تایمز دو سال پیش هم با زیرپا گذاشتن اصول شناخته شده و حرفه ای در انتشار خبر، وارد این ماجرا شد و اعتبار خود را هزینه کرد.

حال این پرسش قابل طرح است که این موضوع چه کارکردهایی دارد که حتی چنین مجموعه های باسابقه و ظاهراً با اعتبار بالا حاضرند اینگونه به اعتبار خود چوب حراج بزنند؟

قبل از پاسخ به این پرسش، به نظر می رسد این حجم وسیع تمرکز روی رهبر انقلاب و تلاش برای زیر سؤال بردن سلامتی معظم له، دو نکته بسیار مهم را روشن می سازد، نخست، نقش آفرینی نهاد و شخص ولایت فقیه در صیانت از انقلاب و پیشبرد آن و مقابله با توطئه ها و برنامه ریزی های دشمن، و دوم، محبوبیت و احترامی که حضرت آیت الله خامنه ای نزد مردم دارند که اگر غیر از این بود، این همه تکاپو علیه ایشان لازم نبود.

شایعاتی که گاه به گاه در مورد عدم سلامتی یا حتی درگذشت رهبر معظم انقلاب تولید می کنند دو هدف اساسی را دنبال می کند؛ اول، روحیه دادن به مخالفان نظام و امیدوار کردن آنها به برداشته شدن بزرگترین و مستحکم ترین سد و مانع آنها برای نیل به اهداف شومشان و دوم، خالی کردن دل نیروهای دلبسته انقلاب و رهبری استوار آن در داخل و خارج کشور.

البته این شایعه به تازگی کارکرد دیگری هم پیدا کرده و آن زمینه سازی برای پرداختن به موضوع جانشینی و مشغول کردن اذهان به مباحث انحرافی است.

در مقابل این تلاش های مذبوحانه که بی اعتباری و کذب آنها به سرعت هم معلوم شده و می شود، دو نکته را یادآور می شوم؛

نکته اول از زبان خود رهبر حکیم انقلاب:

«دشمنان نظام اسلامی شایعات مختلفی درباره فوت و بیماری درست می کنند تا شاید چند روزی روحیه ملت ایران را تضعیف کنند اما آن ها نمی‌دانند که در ایران با یک شخص روبه رو نیستند بلکه با ملتی روبه رو هستند که در پاسخ به توطئه ها و حیله های دشمن… به خیابان ها می آیند و با فریادهای پرشور، قدرت و هوشیاری و استقامت خود را در دفاع از اسلام و انقلاب و ایران نشان خواهد داد».

و نکته دوم؛ هرچند به زبان عامیانه، عمر دست خداست اما نزدیکان حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)، وضعیت ایشان را به لحاظ بنیه بدنی و خصوصیات جسمی،سالم، قوی و بسیار شبیه مرحوم پدرشان آیت الله سید جواد خامنه ای می دانند.

آیت الله سید جواد خامنه ای در سال ۱۳۶۵ که وضعیت بهداشت و پیشرفت های پزشکی در این حد نبود و شاخص «امید به زندگی» تقریبا۶۰ سال بود، در سن ۹۱سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد؛ حال آنکه این شاخص در حال حاضر حدود ۷۷ سال و بالاتر از متوسط جهانی است!

ضمن اینکه اکثر قریب به اتفاق مراجع معظم تقلید فعلی نیز (که عمرشان دراز باد) به‌دلایل مختلف از جمله سبک زندگی، در سن بالای ۹۵ سالگی به‌سر می برند، لذا دشمنان حالا حالا ها این امید واهی را از سرشان بیرون کنند و بدانند بسیاری از آنها خوراک مار ومور خواهند شد در حالی‌که آیت‌الله خامنه ای (مدظله‌العالی) همچنان پرچمدار و سکاندار انقلاب اسلامی است و ان‌شاالله آن‌را به صاحب اصلی این انقلاب تحویل خواهند داد!

لینک کوتاه : https://mahdno.ir/?p=3803
  • دیدگاه‌ها برای رمزگشایی از شایعه‌سازی ضدانقلاب درباره رهبر انقلاب بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.