۱۴۰۳-۰۴-۲۳ ۲:۰۱ ب.ظ

رسانه‌های صهیونیستی: عربستان فهمیده که ایران قدرت منطقه است نه اسرائیل

شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از رسانه های صهیونیستی گزارش داد: سعودی‌ها به این نتیجه رسیده اند که نه اسرائیل بلکه ایران قدرت منطقه است.

رسانه های صهیونیستی افزودند: مصر و عربستان سعودی در حال ایجاد روابط پنهانی با ایران در عراق، آفریقا و عرصه‌های دریایی هستند.

پیش از این «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان سعودی از آمادگی ریاض برای گفتگوی مشروط با ایران خبر داده بود.

او در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی «لا رپابلیکا» درباره مسئله ایران گفته بود: موضع گیری عربستان و ایران در قبال مذاکراتی که از چند ماه پیش در عراق آغاز شده، مثبت است. امیدواریم که این گفتگو‌ها ورق را برگرداند و اوضاع تغییر کند.

وزیر امور خارجه عربستان مدعی شد: برای گفتگوها، تهران باید پایبندی خود را به تضمین امنیت و ثبات منطقه با حقایق اثبات کند. ریاض تمایل دارد تغییر محسوسی در رویکرد ایران در این زمینه مشاهده کند.

فیصل بن فرحان همچنین در پاسخ به سؤالی درباره اینکه در چه شرایطی عربستان سعودی، تل‌آویو را به رسمیت می‌شناسد، مدعی شد: اولویت کنونی ریاض بازگشت اسرائیل و فلسطین به میز مذاکرات است، زیرا صلح و ثبات در منطقه برقرار نخواهد شد مگر زمانی که مسئله این درگیری محوری در منطقه حل و فصل شود. همچنین تا زمانی که فلسطینی‌ها به یک کشور با پایتختی قدس و اجازه زندگی در شرایط مناسب نرسند، ریاض، تل‌آویو را به رسمیت نخواهد شناخت.

بیشتر بخوانید  بازداشت نماینده سیاه‌پوست کنگره آمریکا حین شرکت در تظاهرات