۱۴۰۳-۰۴-۲۳ ۱۲:۲۰ ب.ظ

خبر بد برای اوکراین/ رونمایی روسیه از یک پهپاد مرگبار جدید / عکس

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «پروداکت ۵۳» پهپاد انتحاری جدید روسیه است که احتمالا نسخه مدرن‌تر و پیشرفته‌تر پهپاد لنست خواهد بود. در ویدئویی که به تازگی از این پهپاد در تلویزیون روسیه پخش شده است، از این پهپاد خاص رونمایی شد.

در پرتابگر چهارتایی پهپاد که در ویدئو به نمایش گذاشته شده است، سر یکی از این پهپادهای جدید به چشم می‌خورد اما به دلایل امنیتی پهپاد به شکل کامل در معرض دید قرار نمی‌گیرد.

این پهپادهای انتحاری که از نسل جدیدی هستند برای حملات گروهی از مکانیسم پرتاب کاملا تازه‌ای بهره‌ می‌برند که بر اساس ادعای روس‌ها بزرگترین پیشرفت «پروداکت ۵۳» نسبت به دیگر پهپادهای انتحاری است.

خبر بد برای اوکراین/ رونمایی روسیه از یک پهپاد مرگبار جدید / عکس

در معرفی این پهپاد به نصب ۲۰ تا ۳۰ پرتابگر اشاره می‌شود که می‌تواند حمله‌ای مرگبار به جبهه دشمن ترتیب دهد.

همانطور که مشخص است پهپادهای انتحاری جدید از بال‌های جمع‌شونده استفاده می‌کنند که پس از پرتاب باز شده و پرنده را به سمت هدف هدایت می‌کند.

الکساندر زاخاروف طراح ارشد گروه زالا مهم‌ترین ویژگی «پروداکت ۵۳» را سادگی استفاده و استقلال کامل پلتفرم آن می‌داند که باعث می‌شود عملا در میدان نبرد غیرقابل مهار شود.

خبر بد برای اوکراین/ رونمایی روسیه از یک پهپاد مرگبار جدید / عکس

این پهپاد در مرحله اول با هدایت اپراتور به منطقه عملیات پرتاب می‌شود اما در مرحله بعد در پیدا کردن و شکار هدف کاملا خودکار عمل می‌کند. به شکل ساده کاربر پهپاد فقط منطقه عملیات و زره‌پوش‌های مورد نظر را برای آن تعریف می‌کند و در ادامه کار را برای یافتن و شکار هدف به پهپاد می‌سپارد.

به گفته زاخاروف پهپاد به اندازه هوشمند است که می‌توان اهداف را بر اساس ارزش عملیاتی طبقه‌بندی کند و بنابراین با دیدن رادار و پدافند تشخیص می‌دهد که باید چه چیزی را شکار کند.

بیشتر بخوانید  زمان دربی مشخص شد - خبرآنلاین

ویجاندر تاکور کارشناس نظامی کهنه‌کار هندی در این باره می‌گوید: «پروداکت ۵۳ پهپاد ویژه‌ای است چرا که می‌تواند طیف وسیعی از تهدیدات را به نیروهای دشمن تحمیل کند. حمله گروهی از این پهپادها که هر کدام سر جنگی متفاوتی حمل می‌کند می‌تواند یک ستون پیاده‌نظامی مکانیزه در حال پیشروی را با تهدید حیاتی مواجه کند و خودکار بودن در شناسایی اهداف هر پهپاد با کلاهک خاص را به سمت هدف مورد نظر از تانک‌ها، IFV، خودروهای کمتر محافظت‌شده و توپ‌های خودکششی می‌فرستد. در نتیجه یک حمله گروهی می‌تواند کل ستون در حال پیشروی را نابود کند.»

۵۸۵۸[ad_2]

Source link