[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، واحد روابط رسانه‌ای حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای ادعاهای روزنامه فرانسوی فیگارو درباره عملیات طوفان الاقصی را قاطعانه تکذیب کرد.

حزب‌الله در این بیانیه تاکید کرد، آنچه که روزنامه فیگارو درباره عملیات طوفان الاقصی منتشر کرده و مدعی شده که برخی از اسرار این عملیات بوده است، کذب و خیال‌بافی محض است و هیچ پایه و اساسی ندارد. هدف از ترویج این ادعاهای موهوم، فتنه‌افروزی و از بین بردن اعتماد میان جنبش‌ها و گروه‌های مقاومت در منطقه و از بین بردن تعهد آشکار و عملی و ایمان صریح به مقاومت در برابر اشغالگری صهیونیست‌هاست.

در ادامه این بیانیه آمده است، سید «حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله در سخنرانی رسمی و علنی خود که میلیون‌ها بیننده داشت تاکید کرد طوفان الاقصی در همه سطوح برنامه‌ریزی، آماده‌سازی، اجرا، زمان‌بندی و اهداف یک عملیات کاملا فلسطینی بود و حزب‌الله از قبل هیچ اطلاعی درباره این عملیات نداشته است.

مقاومت اسلامی لبنان تصریح کرد، آنچه لوفیگارو منتشر کرده دروغی است که حقیقت را نادیده گرفته و نشان‌دهنده جانبداری این رسانه از اشغالگران صهیونیست است. این اقدامی کاملا غیرحرفه‌ای بوده و بیانگر سقوط اخلاقی این رسانه همانند دیگر رسانه‌های غربی است که از ظالمان و قاتلان و متجاوزان حمایت می‌کنند و حقیقت و ارزش‌های انسانی را زیر پا می‌گذارند.

پیش از این جنبش حماس فلسطین نیز ادعای رسانه مذکور فرانسوی مبنی بر اینکه حماس قبل از آغاز عملیات طوفان الاقصی حزب‌الله را در جریان گذاشته بود رد و تاکید کرد این ادعاها کاملا کذب بوده و مقاله‌ای که فیگارو در این زمینه منتشر کرده بیانگر رویکرد نژادپرستانه و صهیونیستی این رسانه غربی و غیرحرفه‌ای بودن نویسنده این مقاله است.

روزنامه فرانسوی فیگارو چند روز قبل با انتشار مقاله‌ای در ادعاهایی موهوم اعلام کرد که نیم ساعت قبل از آغاز نبرد طوفان الاقصی حماس نقشه خود را برای انجام این عملیات به سید حسن نصرالله ابلاغ کرده بود.

این ادعاهای رسانه مذکور غربی درحالی است که دبیر کل حزب‌الله 3 نوامبر گذشته در سخنرانی خود اعلام کرد عملیات طوفان الاقصی عملیاتی بزرگ و مبارک بود که تصمیم‌گیرندگان و اجراکنندگان آن صد در صد خود فلسطینی‌ها بودند. فلسطینی‌ها صاحبان سرزمین خودشان هستند و این عملیات را بدون اطلاع هیچ طرف دیگری انجام دادند. این عملیات کاملا محرمانه بود و به همین دلیل با موفقیت انجام شد و سپس به جبهه‌های دیگر مقاومت گسترش یافت.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *