۱۴۰۳-۰۴-۲۳ ۱:۴۷ ب.ظ

جزییات برنامه‌های مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در قلب پایتخت

همزمان با عید غدیر و آغاز مهمانی ۱۰ کیلومتری شهرداری منطقه۶ در خیابان انقلاب و آزادی تهران میزبان شهروندان است.

«عید قربان» تا «عید غدیر» برای مسلمانان به ویژه شیعیان، آن‌چنان دلچسب و سرورآفرین است که شاید نیاز به فضاسازی و برنامه‌ریزی عمومی نداشته باشد. بازه پربرکت و توام با جشن و نشاطی که به «دهه امامت و ولایت» شهرت یافته و تقریباً فرد فرد جامعه اسلامی برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن ویژه برنامه‌های آن می‌کوشند. از عرض تبریک و شادباش و توزیع نقل و شیرینی گرفته تا دید و بازدید و مراجعه به منازل بزرگان اقوام، جملگی نوید فرارسیدن عید بزرگ غدیر را می‌دهند؛ هرچند نباید تلاش برای دریافت عیدی از سادات را از قلم انداخت.

شاخص‌ترین برنامه تدارک دیده شده برای پایتخت‌نشینان در روز عید سعید غدیر خم، «مهمونی ۱۰ کیلومتری» است؛ جایی حد فاصل میدان امام حسین (ع) تا میدان آزادی که در روز جمعه ۱۶ تیرماه از ساعت ۱۸ تا ۲۲ به کانون برنامه‌های عیدانه و بزرگترین اجتماع و جشن مردمی شهر تبدیل خواهد شد.

در این میان شهرداری منطقه۶ تهران نیز میزبان شهروندان تهرانی از مسیر دروازه دولت تا چهارراه نواب می‌باشد

رضا محمدی شهردار این منطقه در این باره می‌گوید: با توجه به اینکه بخش اعظم مسیر مراسم عید غدیر در محدوده این منطقه واقع شده است، اقدامات ویژه‌ای از سوی شهرداری این منطقه صورت گرفته که اهم این اقدامات را می‌توان به زیباسازی محور، فضاسازی محیطی، رنگ آمیزی، شستشو و پاکسازی نما‌ها و کلیه جداول و المان‌های شهری در معابر منتهی به خیابان انقلاب، میدان فردوسی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران، چهارراه حضرت  ولیعصر (عج)، اشاره کرد.

بیشتر بخوانید  تعرفه واردات موبایل اعلام شد، از 4 تا 30 درصد + جدول- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم

به گفته محمدی از دیگر برنامه‌های مراسم بزرگ ده کیلومتری غدیر حضور کلیه نیرو‌های خدمات شهری و پیمانکاران از ساعات اولیه صبح، حضور عوامل فوریت‌های ۱۳۷ به همراه خودرو و تجهیزات کامل در میدان فردوسی و انقلاب، استقرار ۶۰۰ نفر نیروی کارگری در روز مراسم مطابق پهنه بندی، استقرار جرثقیل خاور و بالابر ستاد اجرایی در محل‌های از پیش تعیین شده، استقرار ۱۵۰ نفر نیروی کارگری فضای سبز، ۶٠ دستگاه خودرو بازیافت و ۱۰۰ نیروی انسانی مطابق پهنه اعلامی قبل از شروع مراسم و شرکت شهربان با تعداد ۸۵ دستگاه خودرو، ۵۰ دستگاه موتور سیکلت و استقرار ۳۵۰نفر نیروی انسانی در مسیر مراسم و نقاط حساس است.

محمدی با اشاره به پاکسازی و شستشوی ایستگاه‌های اتوبوس درمسیر راهپیمایی، تصریح کرد: رنگ آمیزی جداول، مخازن و زیر مخزنی، شستشو و پاکسازی پل‌های عابر پیاده از جمله اقداماتی است که در روز‌های گذشته انجام شده است و تا روز پنجشنبه نیز ادامه خواهد داشت.

شهردار منطقه ۶ ادامه داد: برپایی استیج، سرود، تواشیح، شعرخوانی و مولودی خوانی، نمایش عروسکی، تجلیل سادات، موکب پذیرایی به همت گروه‌های مردمی با پیش بینی ۲۵ هزار پذیرایی، موکب فرهنگی با ارائه خدمات ارائه محصولات فرهنگی، عفاف و حجاب، کودک و سرگرمی، خدمات سلامت محور و برگزاری نماز جماعت از اقدامات معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه می‌باشد.

همچنین جمع آوری نرده‌های ترافیکی خط ویژه جهت تردد آسان و ایمن شهروندان با هماهنگی شهرداری نواحی ۱و۲، آرام سازی و ایمن سازی ورودی‌های مترو، انسداد معابر منتهی خیابان انقلاب و آزادی و تعیین و اطلاع رسانی مسیر‌های جایگزین به شهروندان، اطلاع رسانی به شهروندان جهت استفاده از ظرفیت پارکینگ‌های عمومی، ایمن سازی و آرام سازی ترافیکی در محدوده برگزاری مراسم از دیگر فعالیت‌های معاونت حمل و نقل و ترافیک در برگزاری هر چه با شکوهتر این مراسم می‌باشد.

بیشتر بخوانید  رسانه عبری: در جنگ غزه تازه به مرحله چالش های بغرنج و پنهان رسیدیم

محمدی در پایان اظهار امیدواری کرد که با همدلی و بسیج ظرفیت‌های شهرداری تهران و بهره‌گیری از تجربیات سال‌های گذشته در این خصوص و همچنین توانمندی بخش‌های مختلف، روز باشکوه و با عظمت را شاهد باشیم.