۱۴۰۳-۰۴-۲۳ ۱۲:۱۵ ب.ظ

تیم کشتی آزاد جوانان ایران به ۲ مدال طلا و یک نقره دست پیدا کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم منتخب کشتی آزاد جوانان کشورمان در این مسابقات که در رده ی سنی بزرگسالان برگزار می شود، شرکت کرده است توسط ابراهیم خواری در وزن ۵۷ کیلوگرم، محمدرضا شاکری در وزن ۶۵ کیلوگرم به مدال طلا و علی رضایی در وزن ۷۰ کیلوگرم به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۵۷ کیلوگرم ابراهیم خواری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم سچیله از آلمان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰بر یک تمیرجانوف از قزاقستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. خواری با توجه به مصدومیت حریف آلمانی و حاضر نشدن در دیدار فینال به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم محمدرضا شاکری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر یگیت از ترکیه را از پیش رو برداشت وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۱ بابازاده از آذربایجان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. شاکری در دیدار پایانی با نتیجه ۱۰ بر ۲ آجار از ترکیه راه مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۷۰ کیلوگرم علی رضایی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم یاووز از ترکیه را شکست داد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۱ بر صفر از سد دیگر حریف ترکیه ای گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال با نتیجه ۱۱ بر ۶ مغلوب بشیر خانیف از آذربایجان شد و به مدال نقره رسید.

بیشتر بخوانید  مرگ رئیس واگنر تایید شد- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم

تیم کشورمان در وزن ۸۶ کیلوگرم نماینده ای نداشت.

رده بندی انفرادی مسابقات برگزار شده به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: ۱- ابراهیم خواری (ایران) ۲- جونیور لیهر (آلمان) ۳- یوسوف دمیر (ترکیه) و نیکلاس اشتشله (آلمان)
۶۵ کیلوگرم: ۱- محمدرضا شاکری (ایران) ۲- کاویت آجار (ترکیه) ۳- زیرالدین بایراموف (آذربایجان) و رشید بابازاده (آذربایجان)
۷۰ کیلوگرم: ۱- بشیر خانیف (آذربایجان) ۲- علی رضایی (ایران) ۳- حیدر یاووز (ترکیه) و کریستوفر هنکل (آلمان)
۸۶ کیلوگرم: ۱- فاتح اردین (ترکیه) ۲- اسماعیل کوجوکسولاک (ترکیه) ۳- لارس شافله (آلمان) و عثمان گوجن (ترکیه)