مقامات آمریکایی از کشته شدن پنج نفر و زخمی شدن چند نفر دیگر در حمله مسلحانه در شهر “رالی” در ایالت کارولینای شمالی خبر دادند.

به نقل از الجزیره، منابع محلی می گویند عامل تیراندازی هنوز دستگیر نشده است. با این حال، مکان تیراندازی محاصره شده و نیروهای امنیتی می کوشند فرد یا افرادی که اقدام به این تیراندازی خونین کرده اند را دستگیر کنند.

براساس متمم دوم قانون اساسی آمریکا، شهروندان این کشور می توانند به صورت قانونی اقدام به خرید و فروش، و حمل اسلحه کنند. خشونت های ناشی از سلاح گرم در آمریکا سالانه ده ها هزار کشته و زخمی برجای می گذارد. این خشونت ها به طور متناوب در حال افزایش است.

به تازگی یک گروه غیر انتفاعی با نام Everytown For Gun Safety که با خشونت با اسلحه مقابله می‌کند، در گزارش خود اعلام کرد خشونت با اسلحه در مدارس آمریکا در سال تحصیلی جاری (۲۰۲۱-۲۰۲۲) سه برابر شده است.

دموکرات‌های آمریکا سالهاست که در تلاشند ممنوعیت فدرال برای استفاده از سلاح گرم را که در سال ۱۹۹۴ اعمال و در سال ۲۰۰۴ منقضی شد را بار دیگر تمدید کنند. لابی‌های بزرگ آمریکایی و کمپانی‌های اسلحه سازی از مخالفان اصلی تصویب این طرح هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *