۱۴۰۳-۰۴-۲۳ ۱:۴۸ ب.ظ

ترکاشوند: والیبالیست های ناشنوا کار سختی در ایتالیا خواهند داشت

سرمربی تیم ملی والیبال ناشنوایان گفت: چون ۲ سال این تیم رها شده بود و برنامه خاصی نداشت، برای آماده سازی والیبالیست های ناشنوا جهت شرکت در مسابقات قهرمانی جهان، کار سختی را در ایتالیا خواهیم داشت.

محمد ترکاشوند در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت تیم ملی والیبال ناشنوایان جهت شرکت در مسابقات قهرمانی جهان ایتالیا، اظهار کرد: برای آماده سازی والیبالیست های ناشنوا جهت شرکت در مسابقات‌ قهرمانی جهان در تیرماه، ۳۰ والیبالیست را به اردوی آمادگی دعوت کردیم که از این تعداد ۱۸ نفر به دومین اردوی آمادگی راه پیدا کردند.

وی افزود: متاسفانه این تیم چون مدت ۲ سال رها شده بود و برنامه خاصی نداشت، انتخاب بازیکنان و آماده سازی آنها برای مسابقات قهرمانی جهان کار سختی است.

ترکاشوند پیرامون این پرسش که آیا نسبت به حریفان جهانی شناخت دارید یا خیر؟ تصریح کرد: تا جایی که اطلاع دارم ۱۰ تیم در این مسابقات حضور دارند که روسیه، اوکراین، ترکیه و ایتالیا حریفان اصلی ما در قهرمانی جهان هستند. البته پیش بینی سکو کار سختی است، اما تلاش بر این است که در صورت امکان در جمع ۴ تیم برتر قرار بگیریم.

سرمربی تیم ملی والیبال ناشنوایان اضافه کرد: برای آماده سازی بازیکنان ۵ اردو به مدت ۱۲ روز تا زمان اعزام پیش بینی شده که در دو اردوی اول تمرینات را روی مباحثی همچون دفاع، حمله، پرش و تکنیک های ابتدایی متمرکز کردیم تا بازیکنان کم کم به حالت نرمال برگردند.

وی اضافه کرد: از اردوی سوم کار گروهی را آغاز خواهیم کرد تا بازیکنان اصلی را کم کم برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان ایتالیا انتخاب کنیم.

بیشتر بخوانید  ۱۰ غایب بزرگ لیگ بیست و سوم: خداحافظ رفیق!

ترکاشوند افزود: چون قرعه کشی انجام نشده، اطلاع دقیقی راجب نحوه بازیها نداریم و هنوز نمی دانیم با چه تیم هایی در قهرمانی جهان ایتالیا همگروه هستیم. به هر صورت کار سختی را در ایتالیا داریم و سعی می کنیم اردوها را به صورت جدی دنبال کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برای این که در ایتالیا زنگ تفریح سایر تیم ها نباشیم به بازیکنان دعوت شده به اردو گوشزد کردیم که اگر نتوانند خود را با شرایط اردو تطبیق دهند، از تیم خط خواهند خورد. بنابراین سعی می کنیم اردوها را با جدیت و قرنطینه کامل برگزار کنیم تا مشکلی برای اعزام بازیکنان به ایتالیا نداشته باشیم.

ترکاشوند در پایان پیرامون این پرسش که ترکیب تیم اصلی برای شرکت در قهرمانی جهان چه زمانی مشخص خواهد شد، افزود: پس از پایان ۵ مرحله اردوی آماده سازی، ۱۴ بازیکن اعزامی به ایتالیا مشخص خواهد شد. البته ۴ والیبالیست ساحلی نیز پس از شرکت در مسابقات قهرمانی جهان لهستان در جمع ترکیب اصلی تیم والیبال قرار خواهند گرفت.