۱۴۰۳-۰۴-۲۳ ۱۲:۴۷ ب.ظ

تردید طلای جهانی برای صعود یا نزول – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، انس طلای جهانی در ماه اخیر و با آغاز جنگ حماس و رژیم صهیونیستی به یک‌باره پر تقاضا شده و توانست تا محدوده ۲۰۰۰ دلار نیز صعود کند، اما حال با فروکش کردن تب اولیه این جنگ انس طلا نیز در محدوده‌های ۱۹۷۰ واحد در نوسان است.

تردید طلای جهانی برای صعود یا نزول

به گزارش خبرگزاری رویترز و سایت بولومبرگ اگر جنگ حماس و رژیم صهیونیستی وارد مرحله جدیدی شود انس می‌تواند به سقف ۲۰۰۰ دلار نزدیک شود، زدن سقف ۲۰۰۰ دلار به بالا مستلزم تثبیت ناحیه ۲۰۶۱ دلاری است و اگر این ناحیه تثبیت شود انس طلا می‌تواند قیمت‌های بالاتری را تجربه کند.

خبرگزاری رویترز در این‌باره نوشت: در صورت توسعه جنگ اسرائیل به جبهه شمالی و درگیر شدن حزب الله یا ورود سربازان اسرائیلی به خاک غزه انس می‌تواند باز هم صعودی شود.

حال اگر بخواهیم تنها از نگاه تکنیکال انس طلا را مورد بررسی قرار دهیم، انس طلا با مقاومت‌های زیادی برای صعود همراه است، انس طلا بعد از ۲ هفته صعود پرقدرت در هفته جاری یک کندل پین بار ساخته و توانسته ناحیه بالای کندل صعودی را حفظ کند.

تردید طلای جهانی برای صعود یا نزول

انس طلا در تایم فریم روزانه نیز در چند روز نوسان کرده و برای صعود یا نزول مردد است، از طرفی داده‌های فدرال رزرو آمریکا و افزایش بازده اوراق قرضه می‌گوید انس طلا باید نزولی شود و از طرف دیگر هم تردید در ورود سربازان اسرائیل به غزه و توسعه جنگ در اسرائیل می‌گوید باید طلای جهانی با افزایش قیمت مواجه شود، این دو نگاه در تحلیلگران و فعالان بازار اقتصادی باعث شده انس طلا فعلاً نوسانی شده و کانال ۱۹۷۲ واحد را حفظ کند.

بیشتر بخوانید  قیمت جهانی طلا به ۲۰۲۳ دلار و ۲۵ سنت رسید - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تردید طلای جهانی برای صعود یا نزول

اما یک نگاه در بازارهای مالی وجود دارد و آن هم این است که اگر خریداران قوی در یک نماد وجود نداشته باشد، آن نماد با فشار فروشندگان به نقاط پایین‌تر قیمتی خواهد رسید.

[ad_2]

Source link