۱۴۰۳-۰۴-۲۳ ۱۲:۵۱ ب.ظ

اولین پاسخ حزب الله به جنایت ترور شهید العاروری/ یکی از ۲ پایگاه اصلی اسرائیل با ۶۲ راکت هدف قرار گرفت

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مقاومت لبنان از عملیات بزرگ خود در واکنش اولیه به جنایت رژیم صهیونیستی در ترور شهید «صالح العاروری» معاون رئیس دفتر سیاسی حماس در ضاحیه جنوبی بیروت خبر داد.

در بیانیه حزب‌الله به این منظور آمده است:

«﴿إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِینَ مُنتَقِمُونَ﴾ (به‌یقین ما از مجرمان انتقام خواهیم گرفت).

صدق اللّه العلی العظیم

اول، پایگاه کنترل هوایی «مرون» بر فراز کوه الجرمق در شمال فلسطین اشغالی قرار دارد که بلندترین کوه در فلسطین اشغالی است. این پایگاه تنها مرکز مدیریت و مراقبت و کنترل هوایی در فلسطین اشغالی محسوب می‌گردد و هیچ جایگزین اصلی برای آن وجود ندارد. این پایگاه یکی از دو پایگاه اصلی در کل اراضی اشغالی است. پایگاه مرون در شمال و «متسبیه رامون» در جنوب فلسطین اشغالی ۲ پایگاه اصلی رژیم صهیونیستی هستند.

دوم، رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان در ساعت ۸:۱۰ صبح امروز شنبه ۶ ژانویه ۲۰۲۴ در راستای اولین واکنش به جنایت ترور شهید شیخ «صالح العاروری» و همرزمان شهید وی در ضاحیه جنوبی بیروت، پایگاه کنترل هوایی مرون را با ۶۲ راکت از انواع مختلف هدف قرار دادند که با تلفات قطعی و مستقیم علیه دشمن همراه بود».

بر اساس بیانیه حزب‌الله، پایگاه میرون سازماندهی، هماهنگی و مدیریت تمامی عملیات هوایی به‌سمت سوریه، لبنان، ترکیه، قبرس و بخش شمالی حوزه شرقی دریای مدیترانه را به‌عهده دارد. این پایگاه همچنین مرکز اصلی عملیات پارازیت الکترونیکی در مسیرهای گفته‌شده است و تعداد زیادی از افسران زبده رژیم صهیونیستی در این پایگاه فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link

بیشتر بخوانید  ممانعت از حضور رئیس غیر قانونی اتاق بازرگانی در جلسه شورای عالی استاندارد- اخبار صنعت و تجارت - اخبار اقتصادی تسنیم