[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی کابینه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی علنا به پروژه شوم این رژیم علیه مردم فلسطین در غزه اعتراف کرد.

این وزیر افراطی صهیونیست که پیشتر بارها درباره لزوم اخراج فلسطینیان از کرانه باختری صحبت کرده بود این بار به طرح شوم رژیم اشغالگر برای کوچاندن مردم غزه اعتراف کرد.

وی در این زمینه گفت که کوچ «داوطلبانه» مردم غزه به سمت دیگر کشورهای جهان، درست‌ترین راهکار بشردوستانه است.

این درحالی است که مردم غزه با وجود جنایات شنیعی که اشغالگران در این منطقه مرتکب می‌شوند همچنان به وطن و خاک خود پایبندند و بر گزینه مقاومت تاکید دارند و چیزی به نام کوچ «داوطلبانه» از غزه بی‌معناست.

البته اسموتریچ نخستین مقام صهیونیست نیست که پرده از پروژه‌های کثیف اسرائیل علیه مردم فلسطین برمی‌دارد.

در همین زمینه و درحالی که چند روز بیشتر از تهدید یکی از وزرای صهیونیست مبنی بر حمله اتمی به نوار غزه نمی‌گذرد، «آوی دیختر» وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که درخواست ارتش اسرائیل برای انتقال ساکنان شمال نوار غزه به جنوب آن در واقع تکرار «نکبت فلسطین» است.

این وزیر صهیونیست که یکی از اعضای تیم وزیران امنیتی کابینه کوچک رژیم صهیونیستی است در مصاحبه با شبکه 12 تلویزیون این رژیم با اشاره به آوارگی درصد بالایی از مردم غزه اعلام کرد چیزی که اکنون در غزه شاهد آن هستیم در واقع «نکبت 2023 غزه» است. هیچ‌کس نمی داند ماجرا در نهایت چگونه خاتمه می‌یابد یا اینکه آیا ساکنان شمال نوار غزه که آواره شده‌اند، اجازه بازگشت به خانه‌های خود را خواهند داشت یا خیر.

این اظهارات وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی خشم نتانیاهو را برانگیخته و وی به سرعت از وزرای خود خواست که هیچ اظهاراتی را که ممکن است به اسرائیل آسیب برساند، بیان نکنند.

نتانیاهو به وزرای خود گفت هرکلمه‌ای که به زبان می‌آورید وزن رسانه‌ای خاص خود را برای اسرائیل در سطح جهان دارد و بنابراین اگر نمی‌دانید یا نمی‌فهمید حرف نزنید و مراقب باشید.

هفته گذشته «امیخای اِلیاهو»، وزیر میراث فرهنگی رژیم صهیونیستی در جدیدترین اظهارات غیرانسانی خود، استفاده از بمب هسته‌ای در نوار غزه را تنها راه ممکن عنوان کرد و گفت: نوار غزه نباید به‌روی زمین باقی بماند، باید از نو در آنجا شهرک‌سازی کنیم.

پیش‌تر هم «موشه ویگلین» عضو سابق کنست رژیم موقت نیز خواستار استفاده از بمب اتم علیه غزه شده بود.

چند روز قبل یک مقام سابق امنیتی مصر طرح شیطانی آمریکا و رژیم صهیونیستی تحت حمایت کشور‌های اروپایی علیه مردم فلسطین را فاش و اعلام کرد که اسرائیل به دنبال یافتن یک «وطن جایگزین» برای مردم فلسطین است تا کشور فلسطین را از ریشه نابود کند و فلسطینی‌ها به عنوان «مردمی بدون سرزمین» در کشور‌های مختلف عربی آواره شوند.

بر مبنای این طرح شوم آمریکایی-صهیونیستی، صحرای سینا و اردن باید به عنوان وطن جایگزین مردم غزه و کرانه باختری معرفی شوند و یا این مردم با داخل مصر و اردن همزیستی داشته باشند و نهایتا در بافت جمعیتی مصر و اردن ادغام شوند. این یک پروژه آمریکایی-اسرائیلی و تحت حمایت کشور‌های اروپایی است که مربوط به زمان حاضر نیست؛ بلکه سابقه طولانی در این زمینه وجود دارد و همه تلاش‌ها برای اجرای این پروژه شکست خورده بود و این تلاش‌ها مجددا آغاز شده است. طرح «وطن جایگزین» برای فلسطینی‌ها و تحرکات نظامی شدید آمریکا تحت حمایت کشور‌های اروپایی نشان می‌دهد که نوار غزه بخشی از پروژه گسترده‌تری است که کل منطقه عربی را هدف گرفته است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *